Питання до "іпотеці від Зеленського": яких умов чекати українцям від банків і в чому "підступ"
Особливості "Доступної іпотеки"
Українські банки, які беруть участь у державній програмі "Доступна іпотека" з компенсацією ставки до 7% річних, ставлять певні умови як до позичальників, так і до житла. Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на матеріали "Економічної правди".
Зокрема, в Ощадбанку зазначили, що від "пільгових" 50 кв. м житла, які потрапляють під низьку ставку, треба відняти площу майна, яка вже належить позичальнику та членам його сім'ї, а решта площі квартири буде оплачуватися за поточною ставкою банку (майже 13%).
Зазначимо, що згідно з умовами, озвученими Кабінетом міністрів, позичальником може бути громадянин України віком до 50 років, який не володіє житлом площею понад 50 кв. м.
Читайте також: Пільгова іпотека під 7% річних: хто має право, як скористатися та все, що треба знати про кредитну програму
При цьому за умовами Кредобанку, позичальникові буде відмовлено у пільговій іпотеці при наявності будь-якої нерухомості у власності, навіть якщо мова йде про частку в старій приватизованій квартирі. Крім того, банк бере більший початковий внесок, ніж обумовлено (20% замість 15%). Варто зазначити, що у Приватбанку початковий внесок становить 25% замість 15%.
У свою чергу в Укргазбанку і банку Глобус розповіли, що для узгодження видачі кредиту офіційний дохід позичальника повинен становити не менше 23 тис. гривень на місяць, в ОТП банку - понад 50 тис. гривень, залежно від умов.
При цьому деякі банки повідомили, що працюють виключно з вторинним ринком нерухомості.
Нагадаємо:
- Українцям пообіцяли іпотеку на житло під 5% річних. З відповідною заявою виступив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!