Останні новини

Рада підтримала скасування переведення годинників: за яким часом житимуть українці

Але переводити годинники доведеться ще як мінімум двічі

Сьогодні, 3 березня, Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, який відміняє обов’язковий сезонний перехід часу. Його підтримали 277 народних депутатів.

Про це повідомляє Kyiv Live.

голоси.jpg

Скріншот з відео

Читайте також: Депутати внесли на розгляд закон про "нульову" декларацію

Ініціатором проекту закону №4201 “Про обчислення часу в Україні” виступив заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук, який запевняє - переведення стрілок годинників не повинно завдавати шкоди громадянам. Тому пропонується встановити в Україні час, що відповідає другому часовому поясу, залишити зимовий час і не переводити його на літній.

"27-28 березня заплановане чергове переведення годинників на літній час. Я звертаюся, давайте проголосуємо законопроект №4201 і позбавимо Україну оцього щорічного переходу, користь від якого не доведена, а шкода - очевидна", - зазначив перший віце-спікер ВРУ Руслан Стефанчук.

ВРУ ухвалила законопроект у першому читанні. Навіть якщо найближчим часом його ухвалять в цілому, передбачається, що він набере чинності лише через три місяці з моменту його офіційного оприлюднення. Тому, цієї весни українцям ще точно доведеться переводити стрілки на годину вперед. Восени країна перейде на зимовий час, який наступного року переводити не будуть.

Як у Європі?

У Верховній Раді вже були спроби відмінити переведення годинників. У 2011 році парламентарі проголосували за перехід на постійний "літній час", але після невдоволення жителів західної частини країни документ відмінили.

Пізніше про скасування переведення годинників взялися в Європарламенті. Ще у 2018 році ЄС ухвалив рішення, що вони відмовляються переводити годинники з 2021 року. Проте, вони залишили право за країнами визначатися на якому часі вони будуть - на літньому чи на зимовому.

Навіщо переводити час?

Переведення годинника на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість швидше починати день та довше працювати. Переведення годинника на зимовий час відбувається через коротку світлову добу. 

Перехід на літній час дає можливість зекономити енергію. Зменшення часу влітку та збільшення взимку потрібне для того, щоб люди мали змогу довше працювати і менше використовувати штучне освітлення.

Вчені заявляють, що людський організм перехід на зимовий час переносить набагато легше, аніж літній. Відомо, що переведення годинників супроводжується зміною ритму життя.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/CBnzimRQqJY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04