Останні новини

Ремонт президентського розмаху: скільки насправді коштує реставрація Банкової після людей Стерненка

Офіційна сума збитків може бути дещо завищеною.

У суботу, 20 березня, під час протестів на підтримку Сергія Стерненка, будівля Офісу президента стала "жертвою" мітингувальників. Зокрема, перший поверх розписали хуліганськими написами, побили скло вхідних дверей та пошкодили табличку "Президент України".

Kyiv Live зібрав дані, у скільки може обійтися ремонт і реставрація будівлі.

Офіційна сума збитків

На наступний день після масової акції ОП опублікував заяву, в якій зазначив, що отримані будівлею пошкодження оцінюються в 2 млн грн.

"Якщо не розпочати змивання фарби впродовж 72 годин, вона в'їсться в граніт, і тоді суми збитків будуть зовсім іншими", - підкреслили на Банковій.

Скільки ремонт може коштувати насправді?

Дана заява викликала хвилю обговорення в Мережі, користувачі почали звинувачувати ОП в завищеній ціні реставраційних робіт.

Так, паблік "Києве, мій" оцінив відмивання та прибирання фасаду будівлі Офісу президента у приблизно 80 тис. грн, з огляду на транспорт, бензин і амортизацію техніки.

00001op.jpg

Журналісти видання Kyiv Live подзвонили до одної з столичних клінінгових компаній, де сильно здивувалися, коли почули суму у два мільойни гривень. "Це звучить цікаво. Звісно ж треба спочатку порахувати площу, подивитися якою саме фарбою обмалювали стіни, наскільки легко вона знімається, уточнити терміни. А вже потім називати ціну, але навряд це буде два мільйони", — розповіла нам одна з менеджерок. 

На уточнююче запитання, скільки все ж може коштувати таке "прибирання", нам відповіли, що діапазон може мінятися від 50 до 100 тисяч гривень. 

У свою чергу телеканал "Україна" з'ясував у іншої клінінгової компанії, що відмивання граніту може обійтися у 12 тис. грн і один робочий день, а повна реставрація дверей - у 30 тис. грн.

00002op.jpg

А колишній міністр соціальної політики Павло Розенко назвав загальну вартість ремонтних робіт дорівнює сумі, що не перевищує 200 тис. грн.

00003op.jpg

Звісно ж фінальна сума може залежати від багатьох факторів, які не враховують ні у клінінгових компаніях, ні сторонні експерти, але поки що цифра у два мільйони виглядає явно завищеною. 

Нагадаємо:

  • Акція під Офісом Президента 20-го березня на підтримку Сергія Стерненка у день його народження вийшла досить "гарячою". Щоправда, цього разу буквально, а не через протистояння із поліцією. Протестувальники вийшли під ОП під гаслом "Не чує, так побачить!". Kyiv Live розповів у подробицях, що відбувалося.
  • "Дискредитуєте тему": депутата "Голосу" розкритикували за підтримку "вандалізму" на протестах під ОП.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04