Останні новини

Реставрація Гостинного двору на Контрактовій: хто має заплатити 500 мільйонів

У старовинній будівлі на центральній площі столиці можна розмістити Музей історії Києва та сувенірні крамниці

Реставрація Гостинного двору обійдеться у близько 500 мільйонів гривень. На першому поверсі можна розташувати сувенірні крамниці, які будуть постійно відвідувати жителі та гості міста, а на 2-3 поверхах можна розташувати Музей історії Києва.

Про це розповів голова ГО Рада урбаністики Києва Віталій Селик в ефірі телеканалу  Kyiv Live.

"Хотілось би, щоб у Гостинному дворі розмістився Музей історії Києва, а на перших поверхах всякі торгові лавки й "сувенірка", бо все-таки Гостинний двір - це 400 метрів фасаду по периметру на площі Контрактовій. І якщо Гостинний двір живий - то жива і площа. Відповідно, якщо там буде музей, то він має бути на 2-3 поверхах",- заявив Селик.

Він зазначив, що столичний музей вже 15 років не має постійної локації, а експозиція складена в коробках. 

"Музею історії Києва по суті немає. На Богдана Хмельницького - це лише виставковий зал, де вони проводять тимчасові виставки. Постійна експозиція Музею історії Києва досі лежить на 4-му поверсі Українського Дому в коробках. Так сталося, що Верховний суд 15 років тому відібрав Кловський палац, де розміщувався Музей історії Києва, і тепер він по факту бездомний", - додав активіст. 

Селик вважає, що Київ зараз не може виділити гроші на реставрацію об’єкта, оскільки в бюджеті столиці величезна діра, і навіть будування інфраструктурних об’єктів припинилось кілька ще місяців тому.

"Відновлення гостинного двору на сьогодні коштує близько 500 млн гривень, за підрахунками кількарічної давнини. І чи спроможний на такі витрати Київ, у якому зупинилося будівництво метро на Виноградар вже три місяці. Багато об’єктів зараз не робиться, і у місті величезний дефіцит коштів. Чи вигідно місту вкладати особисті 500 мільйонів, чи краще, щоб це зробила держава в рамках національного проєкту Велика Реставрація, 150 об’єктів", - зазначив урбаніст.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/VPSf7T4quPY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03