Останні новини

Річний контракт на газ: переведуть всіх українців "за замовчуванням", але вибір залишать

Він діятиме з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022 року.

1 травня 2021 року всі споживачі газу за замовчуванням можуть отримати річний контракт на поставку газу. За ним протягом року ціна на блакитне паливо змінюватись не буде.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на проект постанови Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Читайте також: “Нафтогаз” повертає річний тариф для населення

У проекті постанови, який Нацкомісія планує остаточно затвердити 7 квітня, йдеться, що всі газопостачальні компанії зобов'язані до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Згідно з документом, всі побутові споживачі газу за замовчуванням будуть переведені на річний контракт з 1 травня. Разом з тим, газовим компаніям не заборонено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ. Для переходу споживач повинен буде подати відповідну заявку. Крім того, споживач має право перейти до іншого постачальника газу в будь-який момент дії річної ціни.

Остаточне затвердження змін до Правил поставки природного газу і Типового договору поставки природного газу побутовим споживачам відбудеться 7 квітня. До цього часу положення проекту постанови можуть бути змінені.

Нагадаємо:

  • 31 березня завершився термін дії постанови уряду, за яким буда запроваджена гранична ціна на газ для населення в розмірі 6,99 гривень за кубометр. З 1 квітня ціна для побутових користувачів має повернутися до ринкового рівня.
  • Антимонопольний комітет оштрафував “Львівгаз” на 75,634 мільйона гривень. Компанія зловживала монопольним становищем на ринку послуг з розподілу блакитного палива.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
14.04