Останні новини

Росія поступово скорочує транзит газу через Україну: чим це загрожує

Це може нанести потужний удар по енергетичній безпеці країни.

Після запуску газопроводу “Турецький потік” транзит до Туреччини, Греції та Болгарії з Росії повністю перейшов на нові газопроводи. Відповідно, скоротився транзит через Україну.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив глава компанії “Оператор ГТС України” Сергій Макогон, повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: У США розповіли, від кого залежить добудова газопроводу "Північний потік-2"

Він розповів, що зараз на південному напрямку транзит газу через Україну здійснюється лише до Молдови. Якщо “Турецький потік” продовжать через Болгарію та Сербію, “Газпром” переведе на цей газопровід і транзит до Угорщини.

Для України це означає додаткову втрату 10-12 млрд кубометрів транзиту щорічно. Дуже важливо не допустити завершення будівництва "Північного потоку-2", - написав Макогон.

Він додав, що з 1 квітня постачання газу в Румунію буде повністю забезпечуватися з боку Болгарії через "Турецький потік".

Також директор оператора ГТМ наголосив, що транзит газу означає для України не тільки отримання значного доходу, але також важливий елемент енергетичної безпеки країни.

Нагадаємо:

  • Будівництво “Північного потоку-2” може незабаром зупинитись через санкції США. Відповідний пакет вже підготовлений Конгресом та ухвалений як обов’язковий закон.
  • США беззаперечно введе санкцій проти компаній, що будують газопровід Північний потік 2. Але за умови, якщо їхня діяльність підпадатиме під критерії обмежень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04