Останні новини

Росія та Китай об'єднуються проти Заходу: у ЄС розповіли, що з цього вийде

У Євросоюзі заявили, що Пекін та Москва хочуть об'єднатися проти "втручання" країн Заходу у внутрішню політику через прояви антидемократичного режиму.

Росія і Китай об'єднують свої сили з метою протистояти західному світу. Зближення країн відбувається на основі спільних антидемократичних цінностей. Такий "союз" може негативно вплинути на майбутній геополітичний ландшафт світу.

Таку точку зору висловив верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель, повідомляє Kyiv Live з посиланням на DW.

Читайте також: У Кремлі заявили, що Зеленський не виконує мінські домовленості по Донбасу

За словами Бореля зближення Росії та Китаю засноване перш за все на відкиданні демократичних цінностей і протидії того, що обидві країни вважають "втручанням" у свої внутрішні справи. Він зазначив, що від Москви та Пекіна лунають схожі заклики щодо країн Заходу.

Європейський дипломат зазначив, що обидві країни хочуть посилити економічну незалежність від західних держав, проте КНР володіє явною перевагою перед РФ. Росія, за словами Бореля, ніколи не була економічним суперником або великим торговельним партнером Заходу, Китай, у свою чергу, являє собою другу економіку світу і важливого партнера як для ЄС, як і для США.

Довідка

Останніми тижнями відносини Росії і Європейського Союзу загострилися. МЗС РФ на початку лютого оголосив персонами нон грата трьох співробітників дипломатичних представництв ФРН, Польщі і Швеції, звинувативши їх в участі в акціях протесту на підтримку опозиціонера Олексія Навального. Євросоюз відповів дзеркальними заходами. В тому ж місяці міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров не виключив розрив відносин Росії і ЄС, у разі введення нових санкції, які несуть загрозу для економіки країни.

У березні Євросоюз ввів санкції щодо 11 осіб і чотирьох організацій з Росії, Китаю і ще кількох країн за їх причетність до грубих порушень прав людини.

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04