Останні новини

Розмитнити "євробляху" за 1000 євро: Верховна Рада підтримала закон про пільгову реєстрацію іноземних авто

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт 4643-д, яким пропонується механізм доступного розмитнення ввезених авто протягом 180 днів

Депутати підтримали у першому читанні законопроєкт про пільгове розмитнення авто на єврономерах. Політики очікують, що таке рішення наповнить український бюджет, а власники нерозмитнених іномарок зможуть легалізувати свій транспортний засіб.

Рішення було прийняте 18 лютого на засідання Парламенту, повідомляє Kyiv Live.

Як раніше пояснив голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, йдеться про тимчасову - впродовж 180 днів - можливість повністю розмитнити уживане авто за суму, еквівалентну не більше 1000 євро. При цьому пільга діятиме на машини, які були завезені не раніше 1 січня 2021 року.

Формула не залежатиме від вартості автівки, а лише від віку, об’єму та типу двигуна. Право на таке розмитнення отримають водії, що реєструватимуть не більше одного авто на особу.

Кому не можна скористатися пільговим розмитненням:

  • транспортні засоби, що не відповідають екологічним нормам "Євро-2"
  • авто має походження з країни-агресора 
  • ТЗ привезений з тимчасово окупованих територій.

За законом, ставка акцизного податку до сплати складається з базової ставки, що залежить від віку авто та коливається від 0 до 150 євро, а також ставок за об’єм та тип двигуна автівки. Щодо типу, водіям транспортних засобів, що обладнані виключно двигуном внутрішнього згоряння, потрібно буде сплатити додатково 100 євро. Для електрокарів та гібридних авто ставка нульова.

Залежно від об’єму двигуна ставки варіюються від 0,25 до 0,5 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
06.03