Останні новини

Розплата за дискримінацію: Україна вводить спецмито на автобуси та вантажівки з Білорусі

Воно становитиме третину від митної вартості.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила встановити спецмито на імпорт автобусів, вантажних і спецавтомобілів з Білорусі. Воно складатиме 35% від митної вартості.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на “Урядовий кур’єр”.

Читайте також: Кого годують українські дорогі: ЗМІ знайшли зв'язок між будівельними підрядами та Лукашенко

"Було встановлено, що урядом Республіки Білорусь створені штучні бар’єри відносно імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору та нерівних умов участі у державних закупівлях, у результаті чого ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Республіки Білорусь”, - йдеться в повідомленні.

Такі дії суперечать статтям 5 та 6 Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 (СНД), статті 2 Угоди між урядом України та урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17.12.1992 і вважаються дискримінаційними та недружніми діями у розумінні положень Закону і Порядку.

Спецмито застосовуватимуть з моменту набрання чинності рішенням Комісії і до встановлення факту припинення Республікою Білорусь дискримінаційних та недружніх дій щодо України.

Під дію 35%-мита потрапляють автобуси (транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше), вантажівки з дизельними двигунами і повною масою 5-20 тонн та більше 20 тонн (виняток зробили для автомобільних шасі). 

Також мито діятиме на спецтехніку (автокрани, автомобілі-прибиральники для доріг, автогідропідйомники, автомобілі для поливу і автомобілі-майстерні).

Рішення Комісії набирає чинності через 10 днів з дня опублікування в “Урядовому кур’єрі”, тобто з 1 травня.

Нагадаємо:

  • Українці підтримують режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка через передачу держкомпаніям країни-сусідки підрядів на будівництво доріг в Україні. Зокрема, мова йде про масштабний проєкт "Велике будівництво".

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05