Останні новини

Розширити сцену та попрацювати зі світлом: архітектори поділилися, якою може бути оновлена “Тарілка” на Либідській

Учасники проекту Save Kyiv Modernism показали новий план реконструкції однієї з найяскравіших пам’яток київського модернізму - “Літаючої тарілки”. У планах - повна ліквідація наружної реклами та ремонт всередині.

Про це повідомили на сайті руху.

Авторами виступили архітектори Віталій Молочко і сам архітектор будівлі Флоріан Юр’єв. Проект під назвою “Тарілка” складається з чотирьох кроків.

Першим кроком стане ліквідація візуального шуму. Планується повністю прибрати рекламні щити і банери, МАФи та припарковані в недозволеному місці автомобілі. Творці проекту хочуть очистити простір навколо “Тарілки” і тим самим зберегтти естетику будівлі. 

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Фасад планується реконструювати згідно з паспортом будівлі, тобто використовувати фактуру та кольори, які задумовував автор ще при розробці архітектурної форми.

Другим кроком є розробка нового призначення. Будівлю планують перезонувати та використовувати допоміжні приміщення. 

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Наприклад, оновлять основу "Літаючій тарілки" - концертний зал на 350 осіб. За словами архітекторів, особлива геометрія залу забезпечує його унікальні акустичні можливості. Тут можна буде проводити одночасно два заходи без будь-якого конфлікту внутрішніх процесів.

Третім етапом стане реконструкція концертного залу. Сцену - найважливішу частину концертного залу - розширять. 

Концертний зал обладнають світлодіодними панелями з розсіювачем, а нове перехресне освітлення дозволить розширити основний екран сцени на 14 метрів і виключити падаючу тінь від артистів.

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Четвертим етапом реконструкції стане робота з екстер’єром. Навколо будівлі облаштують максимально зручний простір для великого потоку людей. Сходинки розширять, встановлять пандуси, поруч обладнають зони очікування. 

0081.jpg

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Особливу увагу буде приділено самої "тарілці" і її освітленню. На тлі світла вуличних ліхтарів і автомобільних фар "Літаюча тарілка" втрачається і стає практично непомітною. Нове освітлення допоможе проявити об'єм диска і підкреслити його окружність.

img598.jpg

Джерело: Save Kyiv Modernism 

Нагадаємо, компанія Uber запустила по Києву шість нових маршрутів Uber Shuttle. Послугами можна скористатися в буденні дні з 7:00 до 21:00.Вийти в ефір