Розширять для авто та можуть повернути трамвай: як планують реставрувати міст Патона
На мосту можна буде провести трамвайні колії
Наступного тижня Київавтодор розпочне публічні закупівлі, аби знайти компанію-підрядника, що розробить кошторис для реставрації мосту Патона. Переможця визначать у кінці березня. Відремонтувати планують проїжджу частину, тротуари, опорні конструкції тощо.
Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу КМДА.
Фото Wikipedia
Читайте також: ситуація на дорогах Києва 6 лютого
Відремонтувати на важливій артерії міста збираються:
- тримальні конструкції споруди;
- опори;
- сходи та проїзди на правому березі, утворені колонами;
- колони на лівому березі;
- сполучення з мостом;
- засоби навігації для судів;
- оглядові проходи під прогоном;
- за необхідності - дощову каналізацію.
Також міст Патона розширять до 8 смуг. Між двома напрямками встановлять бар'єри. Змонтують на переправі і вимірювальні системи, що контролюватимуть стан споруди. Зокрема спеціальна автоматика вираховуватиме вагу вантажного транспорту.
У КМДА обіцяють розбити тут велосипедні доріжки та розширити тротуари для обладнання променаду. З технічних характеристик на мосту можна облаштувати підйом та спуск пішоходів на Венеційський міст.
Під час реставрації міст Патона не перекриють повністю.
Про переправу
Міст Патона ввели в експлуатацію у 1953 році. У 1995-му споруда отримала відзнаку Американської асоціації зварювання як унікальна будова ХХ століття. Реконструювали переправу лише один раз у 2004 році, коли демонтували трамвайні колії. Розробку проєктно-кошторисної документації для мосту планували ще в 2020 році, але тоді процес призупинив Антимонопольний комітет України.
Нагадаємо:
- 15 вересня міський голова розпорядився відремонтувати міст Патона. За планом роботи мають завершитись до кінця 2025 року. Їх проводитимуть за бюджетні кошти.
- У Києві міст Патона 5 листопада святкував свій "день народження". Рівно 67 років тому споруду ввели в експлуатацію. Академік Євген Патон, іменем якого названо міст, безпосередньо брав участь у проектуванні і будівництві споруди.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!