Останні новини

Садибу українського графа Монте-Крісто відреставрували. Фото

Фасад будівлі за аресою Івана Мазепи, 6 відреставрували. Будинку, у якому 9 років проживав укарїнський граф Монте-Крісто - князь грецького походження Костянтина Іпсіланті, повернули первісний вигляд.

Про це повідомляє The Village Україна.

Фото The Village Україна

Фото до реставрації - Google Maps

Будівлі, реставрацію якої почали ще в 2017 році, повернули портик, а також знесли додатковий поверх. За реставрацію відповідала архітектурна майстерня Юрія Лосицького.

Після реставрації у садибі на цокольному поверсі планують розмістити заклад харчування. Також обіцяють створити кімнату-музей історії будівлі.

Раніше планувалося завершити реставрацію у травні 2020 року.

Садиба Іпсіланті - пам’ятка архітектури і перебуває під охороною закону.  Своє ім'я вона отримала на честь князя Іпсіланті, який був правителем Молдови і Валахії, а останні роки життя провів у Києві. Костянтина Іпсіланті часом називають "київським графом Монте-Крісто", що не випадково. Знаменитий французький письменник Олександр Дюма в однойменному пригодницькому романі описав деталі реальної біографії Іпсіланті. Уряд Османської імперії свого часу звинуватив його в зраді і позбавив престолу Валахії. Костянтин перейшов під опіку російського царя та на його запрошення переїхав до Києва. У будинку на Печерську Іпсіланті прожив дев’ять років, після смерті батька тут мешкали його сини.

Сам будинок на Печерську споруджений у 1799 році в стилі класицизму. У 30-х роках 19 століття будівлю придбала Лаврська іконописна майстерня.

З 2014 року садиба – власність ТОВ "Торговий дім "Еко-Сервіс" . До реставрації у будівлі працював ресторан східної кухні "Ханой".

Нагадаємо, станція метро Хрещатик є однієї із найстаріших у київській підземці. Тут знаходиться найдовший в Україні ескалатор, який має 467 східців і розташований біля виходу до вул. Архітектора Городецького. Також ескалатор - це не просто засіб пересування пасажирів, а й пам'ятка архітектури, яка потребує специфічного обслуговування.

Теги:
Вийти в ефір