Останні новини

Санкції США будуть потужними: у "Нафтогазі" пояснили, чому "Північний потік-2" не добудують

Наразі готується пакет обмежень.

Будівництво “Північного потоку-2” може незабаром зупинитись через санкції США. Відповідний пакет вже подготовлений Конгресом та ухвалений як обов’язковий закон.

Про це розповів радник глави правління НАК “Нафтогаз України” Вадим Гламаздін, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Obozrevatel.

Читайте також: У США розповіли, від кого залежить добудова газопроводу "Північний потік-2"

"Наскільки нам відомо, адміністрація США готова застосувати ці санкції, але зараз вирішуються якісь технічні деталі. Я б сказав, що на сьогодні ймовірність зупинення цього проєкту дуже висока. Поки робота не зупинена, ймовірність таких санкцій наближається до 100%. Тому ми вважаємо, що цей газопровід не добудують",  – говорить Гламаздін.

Вадим Гламаздін також вважає, що не існує і легальних способів ввести трубу в експлуатацію. Проєкт повинен бути сертифікованим, а сертифікаційна компанія, яка цим займалася, вийшла з "Північного потоку-2" через санкції. Це означає, що жодна інша компанія не зможе повністю провести сертифікацію, адже для відповідної оцінки компанія повинна стежити за проєктом весь час. Також є проблеми і зі страховкою. У Росії немає страхових компаній такого рівня, які могли б страхувати подібний проєкт. А всі міжнародні компанії вже заявили, що не матимуть із ним справи.

Водночас радник глави “Нафтогазу” не виключає, що Росія може спробувати обійти закон і змусити європейців качати газ через цю трубу іншими способами.

"Можна згадати, що зробила Росія з транзитом із Туркменістану. Вони просто підірвали трубу в себе на території. І з 2009-го року жодного кубічного метра туркменського газу в Європу не поставляється. А до цього постачали 50 млрд на рік. Чи можуть вони підірвати труби які йдуть в сторону України? У теорії – можуть. а на практиці – не знаю. Все буде залежати від того, як поведуть себе європейці", – підсумував експерт.

Як заявляв президент РФ Володимир Путін, газопровід зобов'язані були ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Однак пізніше терміни перенесли на кінець року.

Нагадаємо:

  • США беззаперечно введе санкцій проти компаній, що будують газопровід Північний потік 2. Але за умови, якщо їхня діяльність підпадатиме під критерії обмежень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
17.04