Останні новини

СБУ припинила діяльність фінансової піраміди B2B Jewelry

Служба безпеки України припинила діяльність фінансової піраміди, жертвами якої, за версією силовиків, стали 600 тисяч громадян. 

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Служби безпеки України.

У СБУ не називають, про яку саме структуру йдеться, проте, як можна побачити із опублікованих фотографій, це скандально відома піраміда B2B Jewelry.

27 серпня у межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Суд арештував майнові активи підозрюваних: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи.

Орієнтовний обсяг коштів, привласнених та легалізованих через придбання елітного рухомого та нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить більше ніж $250 мільйонів. Співробітники СБ України задокументували, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб, задіяно більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб.

СБУ також повідомляє, що з початку 2019 року, організатори придбали за незаконно отримані кошти один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тисяч доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно.

Операцію проводили співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Кримінальне провадження розслідується за фактами “шахрайства з фінансовими ресурсами” та “легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом”.

Нагадаємо, СБУ викрило корупційну схему посадових осіб "Укрзалізниці", під час якої на тепловози встановлювали вживані запчастини під виглядом нових.

Вийти в ефір