Останні новини

СБУ викрила детективне агентство, якому "зливали" інформацію держоргани та банки

Працівники агенції працювали і на росіян в Криму

СБУ за процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №4 викрила та припинила протиправну діяльність приватного детективного агентства. Організація мала зв’язки з правоохоронцями, від яких і отримувала закриті бази даних.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Офіса генерального прокурора.

За даними слідства, роботу “міжнародного детективного агентства” організував колишній співробітник Нацполіції України. До складу організації входили діючий працівник поліції, керівник структурного підрозділу Державної податкової служби України, співробітник державної кредитно-фінансової установи, співробітники страхового бюро та інші особи.

Це агентство незаконно збувало інформацію про переміщення авто з баз даних Безпечна столиця, дані банків, податкової, поліції та прикордонної служби, органів юстиції та інших.

Дані замовникам "зливали" в анонімному Telegram-каналі. Більше того, агентство виконувало замовлення російської сторони та в інтересах осіб, які проживають на території анексованого Криму. Також детективи на замовлення зламували соцмережі, месенджери, електронні скриньки та стежили за людьми візуально. Вартість послуг становила від 100 до 2000 доларів США.

Під час обшуків у організатора агенції та його спільників вилучили телефони, засоби анонімного зв’язку, комп’ютерну техніку та ключі доступу до закритих баз даних.

Наразі слідство триває та вирішуються питання щодо повідомлення про підозру організатору нелегального бізнесу та його співучасникам.

Детективна діяльність в правовому полі

Взагалі, в українському правовому полі не регламентується діяльність приватних детективів. Проте під виглядом адвокатів або, наприклад, журналістів-розслідувачів вони продовжують займатися своєю діяльністю. Як правило детективами є колишні співробітники правоохоронних органів, які мають досвід в оперативно-розшуковій роботі та корисні зв’язки..

У рамках закону детективна діяльність зводиться до пошуку інформації в відкритих джерелах, подання офіційних запитів та отримання інформації від структур та органів, фото- та відеофіксація. Будь-яка діяльність, яка порушує права людини на вільне пересування, захист персональних даних, є протиправною.

Нагадаємо, у період зимових свят в зонах митного контролю виявили одразу дві спроби перевезення за кордон України коштовностей та старовини з порушенням порядку проходження “зеленого коридору”.

Вийти в ефір
18.01