Останні новини

Сенат США призначив Ентоні Блінкена на посаду держсекретаря: що пов'язує його з Україною

Блінкен неодноразово розповідав, що має українське походження

Cенат Сполучених Штатів Америки затвердив кандидатуру Ентоні Блінкена, котру висунув новообраний 46-й президент США Джо Байден, на посаду держсекретаря. Таке рішення Сенат ухвалив на засіданні у вівторок, 26 січня.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на сайт ABCNews.

Читайте також: Хто із світових політиків найвищого рівня має українське походження?Ентоні Блінкен.jpg

Ентоні Блінкен. Фото з відкритих джерел

Під час голосування Сенат, котрий складається із 100 сенаторів, підтримав Блінкена 67 голосами проти 17. Це означає, що пізніше цього дня він може скласти присягу головного дипломата США.

58-річний Блінкен - давній соратник Байдена, він був його радником за часів адміністрації Барака Обами, коли Байден був віцепрезидентом.

У період президентської кампанії 2020 року Блінкен був неофіційним прес-секретарем кандидата в президенти Байдена, висвітлюючи для преси його погляди на вирішення зовнішньополітичних проблем.

Що пов'язує Ентоні Блінкена із Україною?

У одній із своїх промов Блінкен зазначив, що його дідусь Моріс Блінкен утік від погромів у Росії та побудував нове життя в Америці. Крім того, в одному з інтерв'ю він уже розповідав, що його дідусь емігрував із території сучасної України.

Дипломат Алан Блінкен (дядько нового державного секретаря США) теж заявляв, що його рідний батько (тобто дідусь Ентоні Блінкена) виїхав із Києва до Сполучених Штатів у 1904 році.

Також Ентоні Блінкен розповів, що його вітчим Самуель Пісар єдиний із 900 дітей-євреїв у його школі пережив Голокост. Усі найближчі родичі вітчима загинули. 

Сам політик постійно заявляє про підтримку України. Він вважає російський вплив на Донбасі серйозною проблемою через слабкість зовнішньої політики США, яка не змогли захистити Україну.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
08.03