Останні новини

Що робити, якщо ваше помешкання постраждало від вогню: поради експерта

При виникненні пожежі у багатоповерховому будинку можна юридично забезпечити собі потенційне відшкодування. Для цього необхідно скласти акт про пошкодження майна. 

Про це в коментарі Kyiv Live розповів юрист та страховий брокер Роман Бордзіловський. 

"Велику роль має сам факт шкоди. Оскільки стаття Цивільного кодексу України №1166 говорить, якщо з вини третьої особи нанесено шкоду вашому майну, то вона має бути відшкодована в повному обсязі. Людина, яка зазнала шкоди, має зафіксувати це в правильному алгоритмі. По-перше, необхідно скласти акт про пошкодження майна. Якщо це багатоповерхівка, то спочатку пошкодження майна. Правовстановлююча організація, яка керує домом, має доступ до помешкання через вину особи власника якого нанесена ця шкода. Якщо власника квартири немає , то організація, яка керує, має право на доступ до цього помешкання для мінімізації ймовірних збитків. Якщо збиток вже нанесено, необхідно скласти акт. До його складання треба залучити усіх зацікавлених осіб. В тому числі і власника квартири, який потенційно є винуватцем даної події", - розповів Бордзіловський. 

Він також зазначив, що бувають випадки, коли подія трапилася не з вини власника квартири, а, наприклад, з вини компанії, яка керує будинком.

У документі необхідно вказати перелік усіх речей, які були пошкодженні та які можна візуально відобразити. Ініціатором складення цього акту є самі потерпілі. 

Нагадаємо, 2 вересня ввечері у Києві загорілась одна з будівель житлового комплексу Taryan Towers на Печерську. Пожежа сталася у Печерському районі по вулиці Іоанна Павла ІІ 12, на 34 поверсі 35-поверхової новобудови.

Вийти в ефір