Останні новини

Що спричинило трагедію? До роковин Голодомору Інститут національної пам’яті випустив освітній ролик

Його опублікували в мережі

Український інститут національної пам’яті випустив просвітницький ролик до 87-роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років. У ньому йдеться про спротив українських селян колективізації.

Ролик опублікували на Youtube-каналі інституту.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/K6ubTgkAduU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Зокрема, у ньому йдеться, як у людей забирали худобу, майно та зерно. Це спричинило масові мітинги селян, на які місцева влада робила певні послаблення і людям можна було забрати своє майно назад. Іноді мітинги переростали у зройні протистояння, у яких страждали не тільки звичайні колгоспники, а й сотні радянських посадовців. 

Аби зупинити масове повалення радянської влади, сталінський режим дозволив виходити з колгоспів. Проте для тих, хто  відмовлявся вступати в колгосп,встановлювались значно більші податки, штрафи, стягнення.

“Такі заходи дали свій результат - у 1932 році року понад дві третини українських селянських господарств в Україні були вже в колгоспах. Завдяки цьому Сталін отримав один з інструментів контролю за селянами та зміг здійснити злочин геноциду — Голодомору” - йдеться на сайті УІНП.

Нагадаємо, американський актор і режисер Джозеф Гордон-Левітт збирає гарні фото України для свого нового проекту You Have to See Ukraine, котрий буде присвячений нашій країні.Вийти в ефір
08.03