Останні новини

Що треба зробити для вирішення глобальних проблем Києва? Олександр Попов ексклюзивно для Kyiv Live

Щодня кияни стикаються із купою проблем, якi громада власними силами вирішити невзмозі. Під час злив, вони потерпають від заторів, які утворюються через непрохідність ливневих стоків. Про стан будинків, затори на дорогах та метро на Троєщину годі й говорити.

В ефірі телеканалу Kyiv Live про нагальні проблеми міста ведучі поговорили із кандидатом на посаду київського міського голови від “Опозиційної платформи - За життя” Олександром Поповим.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cWzwuHRtPYQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Забиття ливневої каналізації

Для того щоб вирішити цю проблему кандидат у мери пропонує для початку не будувати об’єкти там, де інженерні мережі у поганому стані та не витримують навантаження.

“Єдиний спосіб вирішити цю проблему - це замінити одні діаметри на інші, аварійні - на інші. Це можна робити відкритим способом, наприклад розривати, але в старій частині міста це зробити неможливо. Є технології, які дозволяють це робити з використанням спеціальних механізмів і роботів, які прокладають нові або ж замінюють старі теплотраси, але без участі там людини, автоматично”, - говорить Олександ Попов.

Також він зазначив, що крім цього, комунальні служби мають проводити профілактику мереж у весняно-осінній період.

Метро на Троєщину

Політик вважає думку про те, що від метро на житловий масив Троєщина можна відмовитись або замінити його на трамваї, помилковою. 

“Це не просто з лівого на правий берег людей перевезти, це нова четверта гілка метрополітену, яка починається або закінчується на Троєщині, проходить через залізничний вокзал, де можуть перетинатися суміжні станції, і прямує до аеропорту Жуляни (аеропорту “Київ” - ред).

Закон про столицю

Кандидат на посаду міського голови впевнений, що новий закон про столицю покликаний знищити вертикаль влади у Києві взагалі.

“Якщо цей закон буде прийнятий, збираються організувати ще 10 окремих органів місцевого самоврядування. Тоді вертикаль влади тут буде взагалі втрачена і функція мера - це його прапор, посада і все. Він уже на райони особливо впливати не буде.

Якщо держава в особі Уряду не хоче допомагати Києву, тоді, на думку Попова, треба ввести таку модель самоврядування як у Дніпрі, Одесі чи Харкові - коли є міський голова та виконавчий комітет, призначений депутатами міської ради. В іншому ж випадку, якщо держава дійсно дбає про столицю, посада голови адміністрації та взагалі сама державна адміністрація є компромісом.

Застарілий житловий фонд

Політик розповів, що існують технології, за якими без відселення людей можна перетворити старі будинки на нові. Це навіть дозволить розширити площу квартир, чому б самі жителі були дуже раді.

"Вартість реконструйованого будинку може бути 300-400 доларів США за квадратнрий метр, якщо люди почнуть там купувати. Але це вже не буде хрущовка, це буде найсучасніший житловий будинок з сучасними комунікаціями", - говорить Попов.

Нагадаємо, у липні 2020 року розмір середньої заробітної плати штатних працівників підприємств у Києві становив 17 053 гривень. Найбільше платили працівникам сфери добувної промисловості і розроблення кар'єрів - 43 373 гривень. 


Вийти в ефір