Останні новини

Щоб стати на ноги: малозабезпечені сім'ї зможуть отримати допомогу "на бізнес"

Це стане можливим з 2022 року.

Кабінет Міністрів визначив умови надання допомоги для здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, її розмір та умови повернення. Документ набере чинності з 1 січня 2022 року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Головбух.

Читайте також: Кабмін запроваджує субсидії для фермерів-початківців: які умови та суми

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання (нагадаємо, з 01.01.2021 мінімальна зарплата - 6000 грн, з 01.12.2021 вона буде 6500 грн).

Особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, подає до центру зайнятості або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг:

  • заяву;
  • довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством. Таку довідку не подають, якщо центр зайнятості відомості про особу отримав шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС;
  • бізнес-план.

Питання надання фінансової допомоги вирішує комісія. Далі Центр зайнятості надсилає письмове повідомлення про прийняте комісією рішення особам не пізніше, ніж через 5 робочих днів після його прийняття.

Особа, щодо якої комісія прийняла рішення про надання їй фінансової допомоги:

  • створює юридичну особу чи реєструється як ФОП протягом 30 к. дн. з дати отримання повідомлення;
  • щоб отримати фінансову допомогу на оплату витрат на закупівлю обладнання та матеріалів, особа подає до центру зайнятості рахунок-фактуру (рахунок, квитанцію, накладну тощо) та договір з постачальником обладнання та матеріалів;
  • такий договір обов’язково повинен містити положення щодо сплати штрафних санкцій постачальником за порушення ним строків постачання обладнання та матеріалів;
  • оплату витрат на закупівлю обладнання та матеріалів проводить центр зайнятості на підставі документів;
  • оплата може бути проведена декільком постачальникам у межах граничного розміру допомоги.

Суму фінансової допомоги не враховують під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій.

Нагадаємо:

  • Українці, які хочуть відкрити власну справу, але не мають на це коштів, зможуть отримати безвідсоткову допомогу від держави на поворотній основі. 
  • Аграрії, які розвивають невеликі сімейні ферми, зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар. Однак загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05