Останні новини

Шмигаль заявив про плани України стати членом ЄС і НАТО через 5-10 років: які є перешкоди

За словами Шмигаля, Україна може вступити в Євросоюз через 5-10 років

Для вступу України в Європейський союз потрібно працювати над європейськими стандартами та мати підтримку інших 27 членів.

Таку заяву зробив прем’єр-міністр України в інтерв’ю виданню Handelsblatt

Читайте також: Як змінювався зовнішній борг України у 2020 році та скільки мільярдів становить зараз

За словами голови українського уряду Дениса Шмигаля, існує дві перешкоди для вступу України в Європейський союз:

"Є дві причини, чому ми досі не в ЄС. Ми все ще працюємо над європейськими стандартами, але ми впевнені, що досягнемо значного прогресу, не в останню чергу завдяки діджиталізації. По-друге, в ЄС також є країни, які скептично ставляться до подальшого розширення ЄС", - сказав Шмигаль.

Денис Шмигаль.jpg

фото: Reuters

Посадовець зазначає, що Україна планує вступити в Євросоюз протягом 5-10 років. Це стане можливим, коли в боротьбі проти корупції або в правосудді будуть досягнуті європейські стандарти.

До того ж Шмигаль розповів, що наразі ведуться переговори про угоду про Спільний авіаційний простір і загальні стандарти енергетичного ринку.

"Україна готова стати членом ЄС - ми до цього прагнемо якомога швидше. Багато українців віддали своє життя у війні з Росією за цю ідею... Нашим бажанням є в проміжку від 5 до 10 років стати членом ЄС. Це звичайно залежить не тільки від нас, а від 27 інших країн", - зазначив прем'єр-міністр.

Прем’єр-міністр наголосив, що ці ж терміни стосуються і вступу в НАТО, адже Україна дуже тісно співпрацює з НАТО. У підтвердження своїх слів посадовець згадав слова генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа, що "двері НАТО є відчиненими для України".

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

 

 

Вийти в ефір
11.04