Останні новини

Шоста річниця смерті Кузьми: що говорив музикант про Україну, політиків та народ

Смертельна ДТП сталася 2 лютого 2015 року на Дніпропетровщині

Сьогодні, 2 лютого, минає вже шоста річниця смерті видатного українського музиканта, співака, фронтмена гурту "Скрябін" Андрія Кузьменка. Тим не менш, його пісні досі лунають звідусіль: їх крутять на радіостанціях та виконують на концертах, на його честь називають вулиці та облаштовують у містах справжні "місця щасливих людей".

Kyiv Live згадує, яким же був та як висловлювався про Україну Кузьма Скрябін.

Читайте також: Помер український режисер Сергій Проскурняскрябін.jpg

Кузьма Скрябін. Фото з відкритих джерел

Андрій Кузьменко був затятим оптимістом, котрий вмів відчувати біль інших. Він співав про те, що хвилює усіх українців, вміло використовуючи у текстах народну мову та жартівливі фрази.

Аварія, у якій загинув музикант, сталася 2 лютого 2015 року. Автомобіль артиста зіткнувся з молоковозом в Дніпропетровській області. Як повідомила поліція, машина Кузьми виїхала на зустрічну смугу на заокругленій ділянці дороги, в результаті чого і сталося зіткнення.

Висловлювання Скрябіна про Україну, народ, політиків та війну

  • "Я дуже багато їжджу по країні. І так багато тямущих, розумних, інтелігентних людей є в народі, а нами чомусь мають керувати хами, грабіжники, злодії, бандити. Чому воно так? Напевно, ми самі в цьому винні"
  • "Українці хворіють на відсутність власної гідності. Бо ми "терпили", думаємо, хамство само собою куди подінеться. Всі біди на нас сиплються від того, що ми терпимо і мовчимо, поки дуже не припече".

кузьма.jpg

Кузьма Скрябін. Фото з відкритих джерел

  • "Міняйте світ на краще, піклуйтеся про нього, тому що ви в ньому живете!"
  • "Треба дякувати Боженьку, що ти ходиш на двох ногах і у тебе нічого не болить. Не розумію тих, хто говорить: "О, голова болить" чи "Не знаю, в яких туфлях у театр йти". Брав би мухобійку і по лобі. Сходіть в "Охматдит" і подивіться на тих дітей, які ще не прийшли у світ, а вони вже з тих списків викреслені"
  • "Я би хотів сказати всім нашим політикам, що я їх просто зневажаю і хочу, щоби вони або їхні потомки обов’язково відчули на своїй шкірі то, що відчувають мами тих пацанів, які не вернулися додому. І просто щоб вони знали, що кров тих хлопців — то є на ваших руках"

кузьма 3.jpg

Кузьма Скрябін. Фото з відкритих джерел

  • "Я у свої 46 років розумію, що нейтральним бути не можна. Після місяців війни виходить, що є два паралельні світи: в одному йде війна, а в іншому – вона не йде. Причому на території однієї країни. В одному – гинуть люди, а в другому – абсолютно не змінили свій спосіб життя: ведуть світські бесіди, витрачають гроші й абсолютно не турбуються ні матеріально, ні духовно. Війна не може бути на якійсь певній частині території. Якщо вона заходить, то це біда для всіх. І тому нейтральним бути не можна"
  • "Я зненавидів Росію, до якої завжди ставився толерантно. Ніколи в житті не поїду до Криму. Для мене це зрада з боку Криму. Ніби взяли та вивернули назовні старі солдатські кальсони"
  • "Всі патріоти-українці хочуть мати відкриту візу на всякий випадок. Я рахую, що зараз більша проблема є не війна, а то, що більша частина українців не здає собі справу в тому, що війна йде — і війна в їхній країні. То далеко, то до нас не дійде — така поширена думка"
  • "Я не люблю взагалі спекуляції на тему патріотизму. Патріотичні пісні потрібно писати весь час, а не тоді, коли щось сталося і їх треба писати"

кузьма 4.jpg

Кузьма Скрябін. Фото з відкритих джерел

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
02.03