Останні новини

Шукатимуть по запаху: у МВС можуть готувати собак для пошуку людей, які хворі на COVID-19

МВС України розглядає можливість впровадження превентивного проекту з підготовки службових собак для виявлення осіб з ознаками COVID-19. Вперше цей превентивний інструмент боротьби з пандемією почали використовувати у Фінляндії наприкінці вересня. 

Про це зазначається у повідомленні пресслужби МВС.

Собаки-нюхачі, які зараз працюють в аеропорту Гельсінкі, спеціально навчені виявляти запах вірусу в зразках поту, зібраних на серветках пасажирів, що прибувають. Собаці потрібно лише 10 секунд для виявлення особи з ознаками COVID-19. Після цього пасажиру пропонується пройти безкоштовно тест на коронавірус у медичному центрі аеропорту.

Пізніше фінський досвід почали використовувати й інші групи дослідників, зокрема з Великої Британії та Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус. Тепер вебінар на цю тему відбувся в Консультативній місії ЄС в Україні.

"Для нас досвід ЄС у цій сфері є дуже важливим. Використання службових собак для різних цілей правоохоронної системи вже давно не новина. Кінологічні служби працюють і в Національній поліції, і в державній прикордонній службі, і в Національній гвардії…. досвід, яким з нами діляться європейські колеги, це додаткові можливості, які варто досліджувати і використовувати", - розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

За час пандемії, зі слів заступниці міністра, інфікувалося більше 6 тисяч працівників системи Міністерства внутрішніх справ, 16 з них померли.

Нагадаємо, кількість хворих на COVID-19 у Києві зросла. 5 жовтня хворобу виявили у 286 киян.

Вийти в ефір