Останні новини

Сімейний бізнес: як нардепу вдалось приховати від арешту 200 золотих злитків

Вони були записані на кіпрську компанію.

Кіпрська компанія Energypoint Holding Limited, яка в різні часи контролювалась родиною народного депутата Ярослава Дубневича, володіла 200 золотими злитками вартістю 8 мільйонів доларів. Ймовірно золото вдалося продати в момент зняття з Дубневича депутатської недоторканості та арешту його майна.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Bihus Info.

Читайте також: Квартири, земля та вертоліт: що задекларували мери найбільших міст України

Золото з’явилося у компанії у 2017-му – 200 злитків по одному кілограму і ще 11 злитків по одній унції. 

У 2019-му у Ярослава Дубневича почалися проблеми – наприкінці жовтня Верховна Рада зняла з нього депутатську недоторканність і дала дозвіл на арешт – через розслідування Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Силовики тоді назвали Дубневича організатором схеми виводу десятків мільйонів гривень з “Укрзалізниці”.

Варто зазначити, що проміжок роботи схеми з залізницею охоплював і рік появи золота у компанії – 2017-й. Нардеп швидко вийшов на волю під заставу, але під арештом опинилося все його майно. Однак не Energypoint Holding Limited, власницею якої в той момент була донька Дубневича Роксолана Пиртко. 

Вона вийшла з компанії у листопаді 2019-го, а в опублікованому за кілька місяців річному звіті золотих злитків вже не було – їх продали. 

На що пішли виручені від продажу золота кошти невідомо, але нещодавно журналісти помітили як Ярослав Дубневич приїхав у Верховну Раду на новому Mercedes S500 2020 року випуску. Таке авто нині коштує близько 6 мільйонів гривень. 

Окрім доньки Ярослава Дубневича кіпрською компанією свого часу володів і тесть нардепа Мирослав Швидкий, який заявив, що він був підставною особою і просто підписував те, на що вказував зять. 

Швидкий нині також значиться власником львівської компанії “Передзвін”, яка, в свою чергу, володіє цілим рядом дорогої нерухомості у Львові і колекцією автомобілів. На неї, в тому числі, записано і вищезгаданий Mercedes. Ці активи також не потрапили під арешт.

В коментарі журналістам тесть Дубневича заявив, що в “Передзвоні” він також формально, чим займається компанія – не знає і ніколи не був в її офісі.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lmmyI-GtTgc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Народний депутат України Микола Тищенко влаштував для своєї дружини вечірку на честь її дня народження у ресторані готелю Fairmont, знехтувавши обмеженнями під час локдауну. Журналісти з'ясували, у скільки обійшлася масштабна "карантинна" тусовка.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05