Останні новини

Скандальна недобудова в історичному центрі Києва: будівля на Гончара руйнує прилеглі будинки

Недобудова на Гончара 17-23 вже 132 років не дає жити мешканцям прилеглих будинків. Тут заходилися зводити дев'ятиповерховий будинок, хоча в історичному центрі Києва можна зводити лише п'ятиповерхівки. Крім вибивання з пейзажу, виникла ще одна проблема - риття котловану для підземного паркінгу спричинило тріщини на сусідніх будинках.

Активістка, що виступає проти скандальної забудови, розповіла в ефірі Kyiv Live про те, чого вони домоглися на даний момент.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/0Qsl-IOC3oI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Проблема його(будівництва - прим. ред) не тільки масштаб, що значно більший, ніж дозволено у цій старій частині Києва, велика проблема - це ще й гігантський котлован, виритий ще у 20098-2009 році. Через нього почала страждати Софія Київська та історичні будинки, що розташовані поряд з будівництвом", - сказала дівчина.

Тут планувався підземний паркінг. Саме будівництво не рахувалося з гідрогеологією та думкою мешканців цього району, вважає активістка. Та зараз мова не йде про ліквідацію будинку.

"Для нас, жителів, мова йде не про ліквідацію, бо вона через котлован та умови будівництва така ж небезпечна, як і його зведення".

Вже у 2009 році на сусідніх будинках з'явилися тріщини.

За словами активістки, коли одна з її однодумців написала матеріал щодо скандального будівництва, її звинуватили у дискредитації доброго імені підприємства.

Зараз ситуація зрушила з мертвої точки.

"Нові власники згодні знизити етажність. Тоді буде група суспільного контролю, що буде за цим слідкувати", - каже Євгенія.

Нагадаємо, кияни звернулися до Київської міської ради, щоб побудувати станцію метро "Севастопольська площа". Зазначається, що це було заплановано ще декілька років тому. 

Вийти в ефір