Останні новини

Скандальне звільнення глави УЗ: в Кабміні нарешті назвали конкретні причини відставки

Серед них, крім іншого, зменшення обсягів вантажоперевезень

Однією з причин звільнення з посади голови правління АТ “Укрзалізниця” Володимира Жмака стала відсутність послідовної і системної стратегії з розділення компанії. За часів Жмака безпідставно створювались нові юридичні особи.

Про це розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій під час онлайн-зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Укрінформ.

Читайте також: Коли поїзд пішов без тебе: чим запам'ятався звільнений з "Укрзалізниці" Жмак

"Якщо створюються нові вертикалі і ми говоримо про розділення компанії, то це має бути послідовна візія і стратегія, а не просто створення нових юридичних осіб, власне, що вони і зробили і рішенням правління почали їх реєструвати. Без того, щоб проговорити це з 240 реальними або з 260 номінальними працівниками, які є у компанії, пояснити логіку, пояснити це наглядовій раді, пояснити акціонеру", - зазначив міністр.

Він розповів, що уряду як акціонеру хотілось би розуміти як саме в компанії планують здійснювати розділення та впроваджувати відповідну реформу.

"Реформа - це не про те, щоб ми на папері створили якісь юридичні особи, це розуміння наших глобальних цілей. На жаль в Укрзалізниці не було цього зроблено, не було підготовлено, не було системного бачення”, - додав Криклій.

Він розповів, що звернувся до міжнародних партнерів та до Європейського банку реконструкції та розвитку, щоб вони допомогли розробити стратегію реалізації цієї реформи по розділенню компанії, по анбандлінгу Укрзалізниці. 

Також за словами міністра, в в Укрзалізниці не було вирішено питання про скасування чотириденного робочого тижня. На п'ятиденний робочий тиждень компанія перейшла вже після звільнення Жмака. Також компанія почала скорочувати обсяги вантажних перевезень, зростання яких відбулось лише за останній місяць.

"Було ще інших операційних запитань, але знову ж таки це рішення наглядової ради, уряд це рішення підтримав. Тепер ми маємо не зволікати з тим, щоб з'явився новий керівник", - наостанок додав Владислав Криклій.

Нагадаємо:

  • 17 березня Кабінет Міністрів України погодив дострокове припинення повноважень голови правління АТ “Укрзалізниця” Володимира Жмака. Виконання обов’язків поклали на Івана Юрика.
  • Володимир Жмак заявив, що не отримував критики щодо своєї роботи з боку Наглядової ради. Також він вважає, що рішення про звільнення було прийнято з грубим порушенням всіх можливих процедур та закону.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04