Останні новини

Скучили за довгими вихідними? Стало відомо, коли Україна святкуватиме Пасху

Дата свята не є сталою і кожного конкретного року обчислюється за місячно-сонячним календарем

Святкування Великодня припадає цьогоріч на 2 травня. В Україні це християнське свято є державним вихідним. Проте святкують його традиційно у неділю, а отже вихідним буде й понеділок, 3 травня.

Про це повідомляє Kyiv Livе з посиланням на пасхалію - календар, де позначені дати святкування Великодня на багато років наперед.

Читайте також: Укрзалізниця анонсувала зростання пасажирських тарифів

Дата свята не є сталою і кожного конкретного року обчислюється за місячно-сонячним календарем (перехідне свято). У християн західного та східного обрядів зазвичай дати святкування розходяться, оскільки обчислюються за різними календарями. До слова, католики святкуватимуть цьогоріч 4 квітня, тож розходження між датами святкування майже в місяць, хоча іноді воно сягає й півтора місяця.

Свято Великодня присвячено радості воскресіння Спасителя Ісуса Христа, розп'ятого на хресті за гріхи людей. 

Слово "Пасха" походить від назви старозавітного свята Песах, що святкували юдеї в пам'ять про звільнення від єгипетського полону. Пасхальне ягня в юдеїв стало прообразом Христа, тому Христос іменується ще Агнцем Божим (Ягня Боже), Агнцем Пасхальним (Ягня Пасхи), Пасхою. Пов'язане це з тим, що розп'яття Христа, за біблійською легендою, сталося у тиждень, коли жертвували ягнят у Храмі на свято Песах.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
17.04