Останні новини

Солодка змова: Антимонопольний комітет почав розслідувати стрімке підвищення цін на цукор

На черзі - виробники інших соціально важливих продуктів.

5 квітня Антимонопольний комітет розпочав справу проти групи компаній “Астарта” та ТОВ “Радехівський цукор”. Розслідування почали за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинного продажу білого цукру.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу АМКУ.

Читайте також: Скільки коштує "великодній кошик" у 2021 році

"АМКУ вбачає, що група "Астарта" та ТОВ "Радехівський цукор" знаходяться у різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень", - йдеться у повідомленні.

Протягом останніх місяців Комітет досліджував ситуацію з підвищення цін на цукор. Встановлено, що з вересня 2020 року згадані компанії схоже підвищували оптово-відпускні ціни. Вартість зростала подібними темпами і в один період: протягом вересня-листопада 2020-го – в середньому на 48 %.

В АМКУ пояснюють, що об’єктивних причин для такої динаміки не вбачають. Незважаючи на зниження цукристості буряка, врожайності, посівних площ та обсягів виробництва, дефіциту в Україні не спостерігалось.

Крім цього, за даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого стрімкого підвищення. У цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках чи зростання оподаткування.

“У рамках розслідування, окрім “Астарти” і “Радехівського”, комітетом вивчаються дії й інших виробників на цьому ринку. Наголошую, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Найближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, що подорожчали останнім часом", - розповіла голова АМКУ Ольга Піщанська.

Сукупна частка Групи “Астарта” та ТОВ “Радехівський цукор” на загальнодержавному ринку є значущою для впливу на ринок і становить близько 40 %.

Нагадаємо:

  • Одним з рекордсменів подорожчання в останні тижні стала соняшникова олія. Ще в листопаді минулого року ціна пляшки об’ємом 0,9 літрів становила від 34 до 49 гривень,а вже зараз перевищила 60 гривень за пляшку. Тому через підвищений ажіотаж в деяких магазинах ввели обмеження на продаж олії: в одні руки до трьох пляшок.
  • В Україні варто очікувати підвищення цін на продукти. Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму та індексацією пенсій і зарплат, при тому, що останній рік економіка тільки падає.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04