Останні новини

Солов'їною в ЄС? Українська мова може стати офіційною для країн асоціації

Цьому має сприяти співпраця НАН та омбудсмена з мовних питань

Уповноважений із захисту державної мови зазначив, що сприятиме тому, аби українська мова стала обов'язковою у країнах ЄС. Це слід зробити в рамках дій, спрямованих на набуття Україною асоційованого членства у Європейській федерації національних мовних інституцій, як частини євроінтеграції.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на особисту Facebook-сторінку Тараса Креміня.

кремынь.jpg

Фото пресслужби омбудсмена

Читайте також: У Києві побили нардепа Олександра Юрченка, - ЗМІ

Кремінь був присутній на засіданні Президії академії наук України та брав участь в обговоренні співпраці НАН із омбудсменом задля набуття членства в ЄФНМІ. На думку уповноваженого, це сприятиме загальній євроінтеграції та посилить позиції української мови як державної. Кремінь також заявив про можливе впровадження нашої мови як обов'язкової в ЄС.

"Мовна інтеграція України до родини офіційних мов ЄС суттєво посилить наші позиції на міжнародній арені. Погодьтеся, що українську мову, якою спілкуються десятки мільйонів громадян по всьому світу, чути скрізь. Настав той час, коли ми можемо сприяти тому, щоб українська стала офіційною мовою співтовариства. Переконаний, що в тісній співпраці з Національною академією наук України наш голос голос буде вирішальним і на майданчику Європейської федерації національних мовних інституцій", - сказав Кремінь.

Омбудсмен на своїй сторінці у соцмережі також відзвітував щодо результатів дії закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За цей час до нього надійшли 195 скарг про його порушення, найбільше - з Києва та Київської області (74).

Більшість із них стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів (117), порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою – 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти - 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови під час виконання своїх обов’язків - 3.

Українці також дзвонили Креміню та цікавилися, чи зобов’язані представники сфери обслуговування надавати інформацію про товари та послуги недержавною мовою на прохання споживача. Згідно закону, це можливо, лише якщо прийнятно для обох сторін.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
04.03