Останні новини

СOVID-вакцинація в Україні: у МОЗ розповіли, як та коли можна стати в чергу на щеплення

Записатись на вакцинацію можна буде через додаток Дія

З 1 березня записатись на щеплення від коронавірусу можна буде просто скориставшись смартфоном. Запис до електронної черги вакцинації проти COVID-19 буде доступний у застосунку на та порталі "Дія".

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на заяву заступника міністра охорони здоров'я Ярослава Кучера, яку він зробив на брифінгу 23 лютого.

Міністерство охорони здоров'я створило електронний лист очікування вакцинації проти COVID-19. Записатися до нього можна буде через портал та мобільний застосунок "Дія".

"Міністерство охорони здоров'я спільно з міністерство цифрової трансформації збільшили кількість послуг які громадянин може отримати у смартфоні або з комп'ютера не виходячи з дому. Зокрема, створили послугу "запис до листа очікування вакцинації проти COVID-19", – повідомив Кучер.

Уже з 1 березня 2021 записатись на щеплення можна буде порталі та застосунку "Дія", а згодом також через контакт-центр МОЗ (зараз триває проведення навчань).

Стати в чергу в "Дії" мають змогу всі громадяни України, які не входять до пріоритетних груп вакцинації.

"Кожен охочий віком від 18 до 59 років матиме змогу з 1 березня потрапити до списку очікування. Коли згідно з дорожньою картою вакцинації настане відповідний етап, громадянам в електронній черзі запропонують записатися до пункту щеплення, обравши конкретне місце, час та дату вакцинації", – пояснив Кучер.

Кучер додав, що коли надійде черга - згідно з "дорожньою картою вакцинації" - громадянам, які запишуться до електронного листка, запропонують візит у конкретний пункт вакцинації, дату і час щеплення. Це стосується українців віком від 18 до 59 років.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FMYShgYQX-I" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Заступник міністра також зазначив, що близько 40 компаній - медичних інформаційних систем оновлюють свій продукт для вакцинації. При цьому Кучер уточнив, що МОЗ почало розширювати потужності контакт-центру і контрактувати більшу кількість операторів.

Читайте такожБагато госпіталізували та мало виписали з лікарень: статистика захворювання на COVID-19 23 лютого

Нагадаємо, що на першому етапі вакцинації, який передбачає майже 370 тис. осіб - вакцину отримають:

  • працівники мобільних бригад вакцинації,
  • медичні працівники,
  • лікарі та середній медичний персонал, що працюють у медзакладах і надають допомогу хворим на COVID-19,
  • працівники лабораторій, які проводять дослідження на COVID-19, працівники екстренки, включаючи водіїв,
  • громадяни, які перебувають у спеціалізованих медзакладах, і працівники таких медзакладів (інтернати, будинки для людей похилого віку тощо),
  • військовослужбовці.

На другому, третьому і четвертому етапах вакцину отримають люди, які входять до групи ризику за професійною ознакою, станом здоров'я або віком.

П'ятий етап передбачає вакцинацію людей віком від 18 до 59 років.

Нагадаємо:

  • В Україні зареєстрували перший препарат для вакцинування від коронавірусу. Ним стала вакцина CoviShield, яку виробляють в Індії за ліцензією. Вакцину мають доставити 23 лютого в Київ, її чекають в аеропорту Бориспіль.
  • У Польщі змінять правила в'їзду до країни. Це станеться через зріст нових випадків захворюванності мешканців на COVID-19.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

 

Вийти в ефір
24.02