Останні новини

Споживчий кошик: експерти розповіли, чи варто українцям чекати подешевшання яєць, олії та цукру

Є шанс, що ціни врегулює ситуація на міжнародному ринку

В Україні стрімко зростають ціни на споживчі продукти, рекордсменами зі здорожчання стали олія, цукор та яйця. В Асоціації тваринників запевняють, що на здорожчання яєць вплинув ріст цін на корм для птиці, але ситуація може змінитись.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Київ.медіа.

яйця.jpeg

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Kyiv Live з’ясував, наскільки подорожчав український борщ

В Асоціації тваринників пояснили, що 75% вартості яйця – це ціна на корм для птиці, що зросла принаймні на 20%.

Ми фіксували на кінець 2020 року і в січні 2021-го стрімке подорожчання сировини для кормовиробництва – пшениці, кукурудзи, сої, соняшникових. Тож нинішня ціна на яйця протримається до Великодня”, – говорить Інна Бойко, експертка Асоціації.

Очікується, що ситуацію на ринку стабілізує жива конкуренція, адже в травні почнуть нестися домашні кури. У цей період починає збільшуватися пропозиція не тільки від промислових виробників, а ще й від населення.

Вартість соняшникової олії підскочила майже вполовину. На це вплинуло здорожчання соняшника, закупівельна ціна на який зросла втричі, підвищення цін на енергоносії. Крім того, врожай через засуху був менший. 

Однак за прогнозами, ціна на олію все ж таки почне падати. І станеться це завдяки Аргентині, яка вийшла на світовий ринок із дуже гарним врожаєм.

Цінники на цукор також стрімко зростають. Торік кілограм коштував близько 13 гривень, зараз – більше 20. Продукт також здорожчав через ріст витрат на виробництво та зберігання. 

Зросли й ціни на молочні продукти, які зростатимуть і надалі. В Асоціації виробників молока вважають, що упродовж наступних трьох місяців найбільше здорожчає масло.

Ціна на хліб тільки в січні зросла на 5%. І ще дорожчатиме. Цікаво, що виробники переклали частину ціни за хліб, щоб не піднімати її захмарно, на торти, які зараз коштують майже на 50% дорожче.

Чи є шанс на зниження цін?

Експерти зазначають, що ціни будуть зростати доти, доки висока вартість не почне приносити збитки. Тобто, коли люди просто будуть відмовлятися купувати.

Нагадаємо:

  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд щодня аналізує дані про зростання цін на соціальні товари та продукти. За його словами, уряд вважає, що цей процес відбувається за об'єктивними факторами, але є й інші спроби маніпуляцій.
  • У 2021-му в Україні подорожчають усі харчові продукти на рівень інфляції. Натомість соняшникова олія, хлібобулочні вироби та цукор здорожчають на 15% від вартості на початку року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
18.05