Останні новини

Справа про плагіат в наукових роботах міністра освіти Шкарлета: суд виніс рішення

Київський суд прийняв рішення щодо позову Сергія Шкарлета проти НАЗЯВО, яке звинуватило його у плагіаті.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет виграв справу проти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Політик подав до суду через незаконність звинувачень у плагіаті в наукових роботах.  

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Telegram-канал міністра.

Читайте також: Які статки зосереджені в руках ректорів найпопулярніших українських університетів

"За моїм позовом проти НАЗЯВО схвалено рішення про незаконність дій Комітету з питань етики. Дослідивши матеріали справи, Окружний адмінсуд столиці "визнав протиправними дії відповідача щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело" у низці моїх наукових робіт", - написав Шкарлет. 

Міністр Звинуватив політичних опонентів у кампанії проти нього та привітав їх "з очікуваним фіаско". Шкарлет зазначив, що подібна практика має бути викорінена. 

"Насправді мені прикро, що на деякий час Комітет з питань етики НАЗЯВО перетворився на інструмент маніпуляцій. І тут йдеться не про мене, а про те, що зловживання повноваженнями та особисті інтереси окремих чиновників дискредитують інституційні засади академічної доброчесності", - додав міністр. 

За його словами, рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених має ухвалюватися виключно в межах чинного законодавства, уповноваженими структурами і тільки на підставі доведених фактів. Шкарлет додав, що міносвіти напрацьовує нормативи з питань академічної доброчесності та розвитку української науки. 

Міністр також додав, що підтримує законопроєкт про заборону обіймати посади в Кабміні особам, у чиїх роботах виявлено плагіат.

"Головне, щоб цей документ був фаховим, не породжував подвійних стандартів і ґрунтувався на засадах Закону України "Про освіту". Лише так він не матиме шансів перетворитися на чергову зброю для політичного переслідування комусь невигідних кандидатів", - заявив Шкарлет.

Деталі справи

19 вересня 2020 року Комітет з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти заявило про плагіат у чотирьох роботах Сергія Шкарлета. Також ресурс false-science.ucoz.ua оприлюднив висновки, що плагіат був був системним при захисті в галузі економічних наук у Чернігівському національному технологічному університеті, де Шкарлет працював ректором.

В.о. міністра наполягав, що плагіату у його роботах немає.

"Заявляю, що ніякого плагіату в моїх роботах немає. А є вирвані з контексту фрази", - заявив політик.

Шкарлет подав до суду на Нацагентство з питань забезпечення якості освіти, а міністерство внесло законопроєкт, що позбавляє агентство незалежного статусу.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04