Останні новини

Стало відомо, чи можна робити щеплення від коронавірусу різними препаратами

Степанов вказав на важливий нюанс.

Українці, які зробили перше щеплення проти COVID-19 індійським препаратом Covishield, не можуть вакцинуватися повторно китайською вакциною Sinovac.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова в ефірі "Україна 24".

Читайте також: Статистика COVID-19 в Україні на 31 березня

"Коли ми говоримо, що ви вакциновані вакциною AstraZeneca, а це AstraZeneca Covishield, AstraZeneca на європейських майданчиках, AstraZeneca, яка виробляється в Південній Кореї (ми теж будемо її отримувати) — вони взаємозамінні. Тобто перша доза Covishield, а друга доза може вже бути європейською AstraZeneca або південнокорейською. Немає різниці, це одна і та сама вакцина", — зазначив Степанов.

За його словами, у разі, якщо пацієнт вакцинувався вакциною Sinovac, то друга доза може бути зроблена лише цим препаратом і ніяким іншим.

Степанов також додав, що громадяни, які отримали першу дозу вакцини, починаючи з 24 лютого, отримають другу дозу вакцини в терміни, які передбачені інструкціями і протоколами.

Нагадаємо:

  • Україна отримає додаткові мільйон доз вакцини Pfizer за програмою розподілу COVAX. Відповідне підтвердження отримало Міністерство охорони здоров'я від глобальної ініціативи 30 березня.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що до кінця 2021-го року вакцину від COVID-19 мають отримають щонайменше 60% українців. Проте, за його словами, йдеться лише про повнолітніх осіб.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04