Останні новини

Стало відомо, скільки киян захотіли інше по-батькові у січні: як подати заяву на зміну

Чимало громадян чекали початку 2021-го, оскільки раніше можливості змінити по батькові не було

Стало відомо, скільки киян протягом січня подало заяви до відділів державної реєстрації актів цивільного стану, щоб змінити по батькові. Чимало громадян чекали початку 2021-го, оскільки раніше можливості змінити ім'я по батькові не було.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на коментар Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції виданню Укрінформ.

Читайте також: Як називали українці свої дітей у 2020-му.

В управлінні розповіли, що у Києві заяви до ДРАЦС про державну реєстрацію зміни по батькові подали 73 місцевих жителі. У Київській області таких заяв було всього 6, а на Черкащині - 7.

"До ухвалення Цивільного кодексу 2004 року у громадян була така можливість, але потім законодавство змінилося, і на власний розсуд стало можливо змінити тільки прізвище та власне ім’я. По батькові ж мало відповідати імені батька. Але є багато таких історій, коли людина не хоче себе пов’язувати зі своїм біологічним батьком і хоче позбутися від по батькові, прописаного у свідоцтві про народження. Тобто, це буде така сама процедура, реєстрація, яка називається «зміна імені», оскільки за нашим законодавством ім’я містить у собі прізвище, власне ім’я та по батькові", - зауважив керівник управлення Кирило Міненко.

Як подати заяву на зміну по-батькові?

Для того, щоб змінити по батькові, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) необхідно подати: заяву (зразок може бути надано безпосередньо у відділі ДРАЦС); свідоцтво про народження заявника; свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); свідоцтво про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; фотокартку; квитанцію про сплату державного мита. Під час подачі документів при собі необхідно мати паспорт. 

Подати заяву можна безпосередньо у відділах ДРАЦС, через вебпортал Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану або через Портал державних послуг.

Нагадаємо:

  • За минулий 2020-й рік близько 1300 киян змінили свої імена. Ця послуга коштує 5,10 грн за першу спробу, і в десять разів більше - за повторну зміну. Аби Людмила стала Каєю, а Віталій - Габріелем, оригіналам варто було чекати до 3 місяців, адже таку заявку розглядає не лише РАЦС, а й поліція. Бо, виявляється, змінити ім'я не можна, якщо у вас є непогашена судимість, ви фігуруєте у кримінальному провадженні, в українському або міжнародному розшуку.
  • Київська міська рада може виділити 140 мільйонів гривень на вакцинацію киян від коронавірусу. Це питання обговорять на засіданні, яке відбудеться 11-го лютого.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
05.03