Останні новини

Стан повітря у Києві: з 1994-го рівень забруднення йде на спад

У столиці проводять моніторинг якості повітря

З 1994 року рівень забруднення повітря у столиці має чітку тенденцію до зниження. Проте Київ все ще входить до списку міст з найбільшим рівнем небезпечних речовин у атмосферному повітрі.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на коментар Центральної геофізичної обсерваторію імені Бориса Срезневського для Радіо Свобода.

Читайте також: У Києві зафіксовано найвищу температуру за 141 рік

IMG_20210125_191630_367.jpg

"Якщо оцінювати 30-річний період спостережень (з 1990 по 2020 роки), то рівень забруднення повітря в м. Київ має чітку тенденцію до зниження з 1994 року. А далі загальний рівень забруднення суттєво не змінювався, коливаючись у межах від 6,0 у 2001 р до 10,6 – у 2018 р", – йдеться в повідомленні.

Київ перебуває серед 39 міст України, де на сьогодні гідрометеорологічними організаціями ДСНС України проводиться постійний моніторинг якості повітря. 

У 2020 році повітря міста було найбільш забруднене діоксидом азоту (перевищував норму втричі) та формальдегідом (збільшено концентрацію в 1,7 рази). 

"Щоденні автомобільні "корки" (затори) на вулицях столиці підвищують рівень вмісту токсичних газів у атмосфері. Скорочення площ зелених насаджень, заміна скверів на висотні будинки ніяк не сприяють поліпшенню стану атмосфери, скорочуючи її спроможність до самоочищення", – заявили в ЦГО.

В обсерваторії вважають, що для покращення чистоти повітря необхідно проводити будівництво мостів, транспортних розв’язок, збільшувати площу зелених насаджень та проводити перевірки роботи двигунів автомобілів.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03