Останні новини

Старі машини "кіптять" повітря: екологія у Києві погіршується кожен рік

Щороку якість повітря в Києві погіршується. Головним забруднювачем повітря в столиці є автотранспорт. Втім влада не робить нічого, аби жителі столиці захотіли пересісти на громадський транспорт. За останні сім років не відкрили жодної станції метро, а вулицями столиці і досі їздять переважно старі маршрутки, замість обіцяного електротранспорту.

Про це розповів директор "Київського еколого-культурного центру" Володимир Борейко у коментарі 24 каналу.

За його словами, забруднення повітря від автотранспорту становить 80%, а далі вже – від ТЕЦ і промислових підприємств.

"Столичний транспорт – це масштабна проблема, яка потребує комплексного розв’язання. Проте останнім часом практично нічого не робиться. За сім років не відкрито жодної станції метро. А кожна станція – це суттєве розвантаження вуличних магістралей. Також влада столиці обіцяла віддати пріоритет електричному транспорту – трамваям і тролейбусам. Але в місті, як і раніше, домінують автобуси. Ну і зовсім сумна ситуація з вантажівками і дизельними авто, яких неприпустимо багато на вулицях Києва", – розповів Борейко.

Про те, що у столиці критично велика кількість машин із низьким рівнем фільтрації вихлопних газів, відомо вже давно. Це і старі авто, багато з яких "кіптять повітря" ще з радянських часів. І згадані "дизелі", які, згідно з дослідженнями ICCT, у міських умовах викидають більше окису азоту, ніж навіть вантажівки. 

Нагадаємо, у середу, 23 вересня, у Києві на вулиці Грушевського заблокували рух через протести біля Кабінету міністрів України. Про це йшлося у повідомленні пресслужби патрульної поліції Києва. 

Вийти в ефір