Останні новини

Степанов заявив про вдалі випробування української вакцини від коронавірусу

У МОЗ заявили про успішне завершення доклінічного випробовування вакцини. Міністр Максим Степанов заявив, що український препарат вже через рік може стати повноцінною вакциною від COVID-19. Поки його тестували на тваринах і людських клітинах.

Про це глава МОЗ розповів під час брифінгу 26 жовтня.

За його словами, доклінічні дослідження препарату тривали пів року. За цей час вчені провели роботу з відбору оптимального числа епітопів, антигенів, щоб створити комбіновану вакцину і забезпечити тривалий імунітет від коронавірусу. Вакцину протестували на тваринах і живих людських клітинах.

"Доклінічні дослідження кандидата в вакцини підтвердили стійкий результат формування антитіл і показали нейтралізацію вірусу COVID-19 в інфікованих клітинах людини. Дослідження проводилися, зокрема, в лабораторіях Туреччини й США", - заявив міністр.

Надалі уряд має намір провести три фази клінічних випробувань препарату. Для цього шукають підприємство, яке могло б власним коштом виготовити вакцину для продовження досліджень. На це піде ще близько року.

Степанов зазначив, що в українців є всі шанси на відновлення виробництва вакцин проти вакцинокерованих інфекцій. Своєю чергою, держава пообіцяла фінансово підтримувати цей напрямок. Однак про конкретні цифри й напрямках діяльності не йшлося.

Нагадаємо, станом на 26 жовтня у Києві лікарняні ліжка для хворих з коронавірусом заповнені більш ніж на 70%. Така ж картина у Донецькій, Кіровоградській, Полтавські, Одеській та Луганській областях.

Вийти в ефір
06.12