Останні новини

Столтенберг розповів, за якої умови Україну включать до НАТО

За словами генсекретаря Альянсу, Захід допомагає країні наблизитися до членства.

Час приєднання України та Грузії до Північноатлантичного Альянсу назвати неможливо. Це станеться тоді, коли погодяться усі країни-члени НАТО. Таку заяву зробив генеральний секретар військово-політичного союзу Єнс Столтенберг у четвер, 25 березня, під час онлайн-виступу.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на Оbozrevatel.

Читайте також: Справедливий суд, вільні зібрання, жодних катувань: Зеленський підписав Національну стратегію у сфері прав людини

За його словами, на саміті НАТО в Бухаресті 2008 року було сказано про те, що Україна та Грузія стануть членами об'єднання, чіткі терміни не визначалися.

"Із цим повинні погодитися всі союзники. Тому я не можу назвати час, коли союзники вважатимуть, що Україна і Грузія повністю готові приєднатися до Альянсу", – пояснив генсек.

Столтенберг зазначив, що Захід допомагає двом країнам наблизитися до членства в НАТО, зокрема надає підтримку у реформації сфери безпеки, зміцненні контролю над збройними силами та наближенні до стандартів Альянсу.

Нагадаємо:

  • 25 березня Зеленський вперше затвердив "Стратегію воєнної безпеки", яка передбачає припинення окупації РФ територій та членство у НАТО. У документі йдеться про запровадження комплексного всеосяжного підходу до оборони України в умовах воєнної загрози національній безпеці, пов'язаної з використанням гібридних методів.
  • Шмигаль заявив про плани України стати членом ЄС і НАТО через 5-10 років. Для вступу України в Європейський союз потрібно працювати над європейськими стандартами та мати підтримку інших 27 членів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04