Останні новини

Студент шукає роботу: як пандемія "допомогла" новачкам на ринку праці

Студенти почали активніше шукати першу роботу.

Дистанційне навчання у вишах штовхнуло дві третини студентів до пошуку першої роботи. З них, працювати за спеціальністю, прагнуть майже половина.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на матеріал НВ.

Читайте також: Ринок праці після пандемії: чого чекати і чого побоюватися українцям

Аналітики, які проводили дослідження для порталу grc.ua.вважають, що нове покоління, яке прийшло в офіси буде навіть більш амбіційним та цілеспрямованим, ніж їхні попередники. 45% студентів хочуть підробляти тільки за фахом, ще 22% заради солідного рядка в резюме готові на неоплачуване стажування.

Також підвищений попит до ранньої побудови кар’єри підтверджує і динаміка пошукових запитів: у вересні 2020-го в Google роботу для студентів шукали вдвічі частіше, ніж у тому ж місяці у доковідному 2019-му. Також на зростання запиту молоді швидко відреагував ринок праці: кількість вакансій для студентів, з невеликою зарплатою, на кадрових порталах у квітні 2021-го збільшилася вдвічі в порівнянні з цим же періодом 2020-го. Тільки на порталі "ОLX" - " Робота для студентів" у 2020-му з'явилося близько 15 тис. нових вакансій.

Платити молоді теж готові досить щедро, враховуючи повну відсутність досвіду: професійно керуючи мережами, новачок може заробити в середньому - 17 тис. грн на місяць, менеджер з продажу - 15 тис. грн, а юному помічникові директора заплатять близько 10 тис. грн.

“Студенти тепер рвуться в продаж, IТ і банківську сферу - саме там, за даними порталу grc.ua, зараз найбільше претендентів. І хоча фінансова незалежність досі є основним фактором для початківців кар'єристів, дослідження порталу показує, що ще більше їх мотивує бажання доповнити резюме красивим рядком і отримати практичний досвід”, - стверджують аналітики.

Нагадаємо:

  • Яким буде світ після епохи пандемії та пов'язаної з нею економічної коронакризи, що радикально змінили життя мільярдів людей. Західні експерти пророкують трансформацію економіки, появу нових спеціальностей та згасання старих професій.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05