Останні новини

Суд визнав протиправною бездіяльність КМДА: ЖК "Деміївський квартал" добудують за рахунок бюджету

Суд зобов’язав Київську міську державну адміністрацію завершити будівництво житлового комплексу "Деміївський квартал" у зв’язку з неспроможністю забудовника продовжувати будівництво. Добудова має відбутись без додаткового залучення коштів фізичних осіб, які вже виконали фінансові зобов’язання перед замовником будівництва та отримали квартири по акту прийому-передачі.

Про це свідчить постанова Шостого апеляційного адміністративного суду, повідомляє видання "Наші гроші".

Суд визнав протиправною бездіяльність Київської міської державної адміністрації по організації роботи, пов’язаної із завершенням будівництва житлового комплексу.

FOTO-1-Demiivs-kyy-kvartal-640x352.jpg

Фото: Скріншот, "Наші гроші"

Апеляційний суд дійшов висновку, що протиправна бездіяльність КМДА полягає в утриманні від реалізації повноважень, спрямованих на організацію роботи, пов’язаної із завершенням будівництва ЖК "Деміївський квартал". Суд зазначив, що КМДА була зобов’язана в межах наданих їй законами та Конституцією повноважень здійснювати контроль за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками – ТОВ "СБ ЛТД" та ТОВ "Укрміськбудхолдинг", за будівництвом та прийняттям в експлуатацію цього об’єкта будівництва, і, оскільки у ході судового розгляду було підтверджено неспроможність забудовника продовжувати таке будівництво, організувати роботу, пов’язану із його завершенням.

Натомість КМДА обмежилась лише листуванням з відповідними контролюючими органами, проведенням нарад, засідань, зустрічей, які, втім, не були ефективними і не призвели до реальних і юридично значимих наслідків, жодним чином не вирішили ситуацію із завершенням будівництва.

Колегія суддів зазначає, що бездіяльність КМДА виникла внаслідок ігнорування визначених чинним законодавством власних повноважень.

Позов до суду подали двоє власників квартир в цьому ЖК. Попередні договори купівлі-продажу вони уклали з "СБ ЛТД". Вони зазначають, що не отримали квартири у зв’язку із невведенням будинків в експлуатацію та зупиненням будівельних робіт.

"СБ ЛТД" стало замовником будівництва на ділянках, які з 2007 року орендувало ТОВ "Техенерго". А у подальшому "СБ ЛТД" уклало договір із ТОВ "Укрміськбуд холдинг", який мав добудувати житловий комплекс. 

Цей об’єкт входить до списку 40 об’єктів, які самовільно реалізовувала група компаній "Укогруп" Анатолія Войцеховського на самозахоплених ділянках. Ці забудови наразі є об’єктом розслідування у справі Нацполіції.

Додамо, група компаній "Укогруп" була створена у 2004-2005 рр і включала понад 60 підприємств. Войцехівський особисто був засновником ТОВ "Укоінвестбуд", ТОВ "Литий Камінь", ТОВ "Мегаполісстрой", ТОВ "Еверест Плюс", ТОВ "МіаВіла", ТОВ "Укоенергобуд", ТОВ "ФК "Укокапітал", ТОВ "Будмайданчик", ТОВ "Праймдевелопмент". У 2014 році Войцеховський перереєстрував підприємства на "номінальних" директорів з числа іноземних осіб та громадян України, залишивши за собою контроль вказаними підприємствами.

Починаючи з 2005 року група Войцехівського здійснювала самовільне зайняття земельних ділянок на території Києва та самовільне будівництво будівель (житлових, офісних та торгово-розважальних комплексів) на них за відсутності належних документів та/або з порушенням вимог дозвільних документів. Йдеться про щонайменше 40 об’єктів, серед яких і ЖК "Перлина Троєщини".

Нагадаємо, 27 серпня у Києві активісти виступили проти будівельної компанія "Інтергал-Буд" , яка незаконно будує у провулку Приладному, що на Святошинському районі, житлові комплекси. Під час конфлікту сталася бійка, у результаті чого був зламаний паркан, який відгороджував 24-поверхові незаконно зведені будинки.

Вийти в ефір
05.12