Останні новини

Суд зобов'язав Офіс Генпрокурора почати нове розслідування щодо продажу Порошенком заводу "Кузня на Рибальському"

10 вересня суд зобов'язав Офіс генпрокурора почати нове розслідування проти Порошенка через "Кузню на Рибальському". Зокрема, за фактом шахрайства та зловживання владою.

Про це в Telegram-каналі повідомив юрист Андрій Портнов, за заявою якого розслідуються кримінальні справи проти екс-президента.

Зазначається, що суд зобов'язав почати розслідування за фактом шахрайства та зловживання владою (ч.4 ст. 190 і ч.2 ст.364 КК України). Додамо, що завод "Кузня на Рибальському" (раніше "Ленінська кузня") — один з найстаріших заводів Києва, заснований у 1862 році. Основним видом діяльності заводу є суднобудування. Крім цього, працює над розробкою та виготовленням озброєння для потреб української армії. 

Кінцевими власниками заводу до його продажу були президент Україна Петро Порошенко та народний депутат від партії "БПП" Ігор Кононенко.

"Завод "Кузня на Рибальському", який належав Петру Порошенку і акції якого було передано в "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм ессетс кепітал", наприкінці вересня 2018 року оголосив про початок процесу зміни власника.

Проте у 2019 році за заявою колишнього заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова було відкрито кримінальне провадження щодо можливого ухилення від сплати податків і легалізації (відмиванні) доходів, отриманих при продажі "Кузні на Рибальському".

Нагадаємо, 27 липня Київський апеляційний суд скасував арешт колекції з 43 картин п’ятого президента та народного депутата "Європейського Солідарності" Петра Порошенка. 19 серпня Печерський райсуд повторно арештував колекцію картин колишнього президента Петра Порошенка.

Вийти в ефір
29.10