Останні новини

Суїциди та самоушкодження: у прокуратурі назвали результати перевірок колоній на Київщині

Прокуратура виявила у одній з колоній факти самогубств. До такого висновку дійшли під час виконання завдання Офісу Генпрокурора, перевіряючи дотримання діючого законодавста у місцях позбавлення волі.  

Про це повідомили на офіційній сторінці Прокуратури Київської області у Facebook.

Фото - Facebook.

Так, прокуратура перевірила додержання вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України "Про попереднє ув’язнення" та інших законодавчих актів щодо додержання режимних вимог, дотримання прав в’язнів при накладенні на них стягнень в установах Державної кримінально-виконавчої служби України, а також стану прокурорського нагляду з цих питань – у колоніях навколо Києва.

За результатами, виявили порушення у дільницях слідчого ізолятора Бучанської та Бориспільської виправних колоній, в яких утримуються особи відносно яких судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Так, у цих закладах нема належного облаштування та постійного нагляду за в‘язнями, ув‘язнені користуються забороненими предметами.

У трьох виправних колоніях Білоцерківській№ 35, Бучанській № 85 та Бориспільській № 119 в‘язнів не забезпечують стандартним одягом та не одягають за сезоном.

У Бориспільській колонії виявлено низку самогубств, що вчинили ув‘язнені та спроби покінчити з собою, після яких травмованим не надали допомогу.

"Виявлено факт приховування Бориспільською ВК випадку вчинення засудженим навмисного самоушкодження та ненадання йому необхідної медичної допомоги. Окрім того, у вказаній колонії допущено 2 випадки вчинення засудженими самогубств, причинами яких є не забезпечення постійного нагляду за ними під час залучення до суспільно корисної праці, відсутність належної соціально-виховної роботи, несвоєчасне виявлення в схильності до вчинення навмисних само ушкоджень, не проведення з ними індивідуальної психологічної роботи та незадовільна оперативно-розшукова діяльність", - написали на офіційній сторінці.

У  Бучанській ВК також виявили випадки самоушкоджень. Протягом 2020 їх зафіксували 28.

Окрім навмисних самоушкоджень, у колоніях виявлено випадки травмування на виробництві.

"Допущено 3 випадки травмування засуджених під час виконання робіт на держпідприємствах "Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України № 115", "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України № 119", майстерні державної установи "Бучанська виправна колонія № 85" - написали в повідомленні.

Після виявлення низки порушень, органами прокуратури Київської області до дисциплінарної відповідальності притягнуто 36 посадових осіб, скасовано 117 актів керівників виправних колоній і звільнено з дисциплінарних ізоляторів 18 засуджених.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D2607526856131084%26id%3D1603302983220148&show_text=true&width=552&height=444&appId" width="552" height="444" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Раніше ми писали, що у смертельному ДТП на моту патона суд визнав винними обох водіїв. Обох винувантів засудили на 6 років позбавлення волі. 

Вийти в ефір