Останні новини

Святий Луппа Солунський: яке свято відзначають 5 вересня та чому варто сходити в ліс по брусницю

5 вересня в Україні та світі відзначають день Луппи-брусничника. Його звали Луппа Солунський і він вважався цілителем. На Луппу також достигала брусниця.

Kyiv Live розповість, які прикмети поважали наші предки та що не можна робити цього дня.

5 вересня - День Луппи-брусничника. Луппа Солунський, Луп Цілитель

Фото inlviv

Луппа Солунський був рабом пана Димитрія, чиє прізвище носив. Після своєї смерті багач заповів все своє майно роздати бідним. Луппа ходив з ризами свого пана й творив чудеса. Але оскільки християни тоді були поза законом, він помер мученицькою смертю та став святим.

Традиції та звичаї

У народі святого Луппа уявляли здоровим рудим чоловіком, який ходить по селі і плескає мужиків і баб по спині та змушує їх землі кланятися. Стукне Луп бабу — та в ліс за ягодами біжить, стукне мужика — той в поле, прибирати овес. За традицією, вважалося, що в цей день бувають перші заморозки. Після морозів належало ходити за брусницею і журавлиною.

У цей день треба було дивитися, як відлітають журавлі. Вважалося, що якщо на Луппа журавлі на південь потягнулися, зима буде рання. Якщо журавлі летять низько, то зима має бути тепла, а якщо високо — то холодна. Журавлі летять низько, швидко, “мовчки” — чекай швидкої негоди.

Також цього дня всі, хто не робив йшли в ліс збирати брусницю . Вона вважалася цілющою: лікувала застуду, хвороби печінки та кишечника.

Прикмети

  • Якщо ранкових заморозків в цей час немає, то і вересень, згідно з прикметами, буде теж теплим
  • Якщо до 5 вересня овес не зібрати, то весь урожай загине від морозів

Сни

  • мило – до втрати або зміни роботи;
  • гірчиця – до отримання поганих новин;
  • гроші знайти – до бідності;
  • чоловік – до клопотів.

Нагадаємо, поки всі радіють завершенню робочого тижня, наші астрологи вже розкинули карти Таро і дізнались, чого очікувати кожному знаку Зодіаку 5 вересня 2020.

Вийти в ефір