Останні новини

Сильна гривня, але не дуже: в НБУ розповіли, що відбувається на валютному ринку

Наразі гривня демонтрує позитивну тенденцію.

З початку 2021 року курс гривні зміцнився на 1,6 %, тоді як у минулому році в цей період втратив понад 15 %. Економіка поступово відновлюється після 2020 року, цілком імовірне пожвавлення туризму, відповідно, попит на валюту буде більшим, а високі ціни на руду, метал, агропродукцію збільшують і пропозицію валюти.

Про це заявив глава НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте також: У НБУ спрогнозують, як карантин вплине на економіку

"Ми з початку року поповнили резерви на $ 200 з лишком мільйонів. Але для чого НБУ це робив? Щоб згладжувати коливання. Подивіться на курсову динаміку порівняно з минулим роком. З початку цього року курс гривні зміцнився на 1,6 %, тоді як в минулому році за той самий період втратив понад 15 %. Це показує, що сьогодні ринок більш збалансований", - сказав Шевченко.

За ці два місяці 85 % пропозиції на валютному ринку формували не нерезиденти, а традиційні експортери - компанії гірничо-металургійного комплексу та аграрників.

Що стосується схожого зміцнення гривні у 2019 році, то на думку Шевченка воно не пішло на користь українській економіці.

"Я вважаю, що таке надмірне зміцнення гривні не пішло на користь українській економіці. Це моє переконання. Наразі ми не бачимо можливості повторення курсової динаміки 2019 року у 2021-му”, - розповів глава НБУ.

За його словами, інтерес інвесторів-нерезидентів до ринку ОВДП можна охарактеризувати як стриманий. Також економіка поступово відновлюється після 2020 року, цілком імовірне пожвавлення туризму, відповідно, попит на валюту буде більшим. З іншого боку, високі ціни на руду, метал, агропродукцію збільшують пропозицію валюти. 

“В нас немає "таргету" чи "коридору" для курсу. Повторюся – ми залишаємося відданими режиму плаваючого курсу. Наша оновлена стратегія валютних інтервенцій фактично дублює попередню", - підкреслив Шевченко.

Нагадаємо:

  • У середу, 7 квітня, курс гривні продовжив змінюватися різноспрямовано. У порівнянні з доларом українська валюта зміцнилася на 10 копійок, а проти євро - ослабла на 4 копійки.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04