Останні новини

Символ Чорнобиля: станцію "Дуга" внесли до списку нерухомих пам’яток України

Попри радіоактивне забруднення об’єкт вважають однією із візитівок Зони відчуження та її символом.

Радіолокаційна станція Дуга, що у Чорнобильській зоні, занесена до Держреєстру нерухомих пам’яток України. За таке рішення 21 квітня проголосував уряд.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Telegram-канал міністра культури та інфополітики Олександра Ткаченка.

Читайте також: Київ прикрасять зменшені моделі культурних пам'яток

Внесення Дуги до державного реєстру ініціював Мінкульт. На думку експертів, це допоможе вберегти пам’ятку від руйнування.

"На жаль, з часом об’єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні, поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів – Зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити, адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що знаходяться на її території. Це рішення підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО", - написав Олександр Ткаченко.

Фото: chernobyl-exclusive-tours

Фото: chernobyl-exclusive-tours

Нагадаємо:

  • Чинне законодавство України передбачає, що кожне місто, не лише Київ, повинно мати 3 документи: Генлан, територіальне зонування, план детальної забудови. Наразі у столиці досі немає реєстру історичних пам'яток, паспортів і охоронних договорів. 
  • Проєкт Велика реставрація, який ініціював президент Зеленський, має стартувати у 2021-му році. За словами нардепа та голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, проєкту буде надаватися законодавча підтримка.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05