Синагога у вигляді книги: якою буде концепція музею Голокосту
Загальна площа меморіального комплексу складатиме 152 га
У меморіальному центрі Голокосту Бабин Яр оприлюднили художню концепцію майбутнього музею. Загальна площа запланованого комплексу складає 152 гектари.
Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на видання Українська Правда.
Читайте також: Меморіальний центр Бабин Яр оприлюднив понад 300 тисяч надважливих документів ХХ сторіччя
До запланованого меморіального комплексу входять: територія урочища Бабин яр, сусідній Реп’яхів яр, Павлівська лікарня, місця де були єврейське, караїмське, мусульманське, православні кладовища. Бабин Яр може стати найбільшим меморіальним простором у Європі.
Загалом над творчою концепцією майбутнього меморіалу Голокосту працювала команда з 22 авторів, зокрема: художниця-перформансистка Марина Абрамович, український режисер Сергій Лозниця, головний куратор музею Ґугенхайма в Нью-Йорку Трой Конрад Терієн та інші.
Відомо, що концепцію музейного комплексу вже презентували наглядовій та громадській раді, а згодом її презентуватимуть науковій раді, до якої входять незалежні вчені.
Цікаво, що відвідувачі матимуть змогу безпосередньо взаємодіяти із об’єктами. Наприклад, будуть створені голограми, за допомогою яких можна буде запитати будь-що в людей, які залишили свідчення про Голокост. Окрім цього, одним із компонентів комплексу буде Центр досліджень агресії та посттравматичного психічного здоров’я. Його планують реалізовувати спільно з Київською міською психіатричною лікарнею №1 імені І. П. Павлова.
Фото: BABYN YAR Holocaust Memorial Center
"До 80-річчя або ближче до квітня відкриємо синагогу. Вона, у якомусь сенсі, якраз буде відкриттям проєкту. У більш тривалій перспективі будемо займатися розробкою архітектурного брифу для конкурсу, експозиції для внутрішніх приміщень і так далі", – розповіла Анна Камишан, директорка концептуальних і дослідницьких проектів.
За проєктом, синагога матиме вигляд книжки та буде розташована недалеко від пам’ятника Менора та центральної частини Бабиного Яру.
Нагадаємо:
- Відомий американський історик, професор Стенфордського університету Норман Наймарк увійшов до Наукової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". Професор Наймарк вважається одним з провідних американських та світових фахівців з історії радянської доби.
- 17 грудня польський Сейм ухвалив створення парламентської групи підтримки київського Меморіалу "Бабин Яр" до 80-х роковин трагедії. Таким чином поляки хочуть допомогти українській владі інтегрувати у масову свідомість події минулого.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!