Останні новини

"Сюрприз" для ФОПів: чому Податкова моніторить їх особисті рахунки і хто "винен"

У банках посилаються на постанову НБУ та запевняють, що це законно.

Українські банки передають у Державну податкову службу інформацію про відкриття у них рахунку фізичної особи-підприємця навіть якщо це рахунок - особистий. Дані про всі особисті банківські рахунки ФОП відображаються у його електронному кабінеті платника податків.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на UBR.

Читайте також: На яких підставах інспектори Податкової мають право на спонтанну перевірку

Такі дії помітили та обговорили користувачі соцмережі Facebook. Один з користувачів помітив, що у його кабінеті платника податків крім підприємницької картки відображається також особиста, та звернувся до служби підтримки monobank.

фоп1.jpg

Джерело: UBR

Там йому пояснили, що, згідно з постановою НБУ № 492 від 11 листопада 2003 року банк зобов’язаний повідомляти в податкову відомості про факт відкриття навіть особистих рахунків підприємця. Також у службі підтримки наголосили, що передають лише інформацію про відкриття рахунку, а не оборот коштів на ньому.

У коментарях до допису інші ФОПи зазначили,що банки передають і дані про відкриття депозиту.

фоп3.jpg

Джерело: UBR

Багатьох бізнесменів, які використовують особисті карти для прийому платежів від клієнтів, може стурбувати цей факт. До того ж, пишуть інші користувачі, спростовуючи заяви monobank, податкова вже сьогодні може побачити перекази коштів на всіх рахунках, пов'язаних з ФОП”, - йдеться в публікації.

фоп4.jpg

Джерело: UBR

Нагадаємо:

  • Податківець не може безпідставно прийти з перевіркою до підприємця. Посадові особи контролюючого органу мають право провести документальну виїзну перевірку лише за наявності підстав та певних документів.
  • Підприємці почали отримувати від податківців “профілактичні” листи. Їх мета - змусити бізнес вказувати справжній, а не мінімальний рівень зарплат. Таким чином податківці розраховують збирати більші податки.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!
Вийти в ефір
22.04