Останні новини

Табу на презервативи та робочий Буковель: журналісти Kyiv Live пригадали усі обмеження та помилки влади за рік коронавірусу

На Новий рік, попри приклади європейських країн, влада дозволила працювати ресторанам аж до 7 години ранку.

За рік коронавірусу в Україні локдаун мінявся із адаптивним карантином та поділом на зони, аж поки до "червоної" зони весною 2021 року не повернулися декілька областей. Утім пандемія супроводжувалася різноманітними інцидентами та викликами для влади: так, 8 червня минулого року після багатьох відтерміновувань карантинного послаблення фітнес-центри у Львові відкрилася самовільно.

Кореспондентка Kyiv Live Валерія Лобач розбиралася, чи пройшли обмежувальні протиепідемічні заходи безпроблемно та ефективно.

Читайте також: Українці почали рятуватися від COVID-19 ліками для худоби, - інфекціоністка Голубовська

Бунтарство на Львівщині, яка увесь час трималася в топі по захворюваності на коронавірус, не завершилося самоуправством фітнес-клубів. 15 червня за власним рішення попри вказівки влади поновили роботу обласні перевізники, що пікетували під мерією Львова кілька тижнів до того. Імовірно під тиском громадськості, міська рада вже 24 числа дозволила роботу ресторанам та спортивним залам в обмеженому форматі — усупереч обласної комісії.

У той же час відновилося авіасполучення: компанії то скасовують, то знову повертають рейси на табло. Так само, вже на адаптивному карантині серпня, то відкривали, то закривали продовольчі ринки

Водночас більшість грошей Фонду боротьби з коронавірусом, який створила ВРУ, витратили на ремонт доріг, відмітила журналістка. А тим часом затримувалися додаткові витрати медикам, які борються з COVID-19.

За словами Лобач, посилення адаптивного карантину повністю або частково ігнорували Львів, Тернопіль, Самбір, Чернівці, Черкаси, Луцьк та Івано-Франківськ. З часом у "червоній" зоні дозволили роботу і залізниці, і кінотеатрів.

Утім адаптивний карантин не знизив захворюваності — статистика почала збільшуватися. Президент Зеленський пообіцяв локдаун за +9 тисяч пацієнтів на добу, але далі МОЗ "посувало" цифру декілька разів. У листопаді настає "карантин вихідного дня" — український уряд усуває місцеву владу від регулювання ситуації, зазначає Лобач. Львів знову бунтує — місто відмовляється від таких вихідних, через які б постраждав малий та середній бізнес, та оголошує суботу й неділю робочими днями.

Грудневий локдаун відтермінували до 8 січня. У новорічну ніч ресторанам послабили контроль — вони могли працювати до 7-ї ранку, на відміну Польщі чи Німеччини, де у святковий день навіть посилили обмеження. А сам локдаун передбачав заборону продажу іграшок, сигарет, презервативів, посуду. Гірськолижним курортам працювати дозволили — пізніше саме "Буковель" звинуватять у сплеску захворюваності на Івано-Франківщині.

Детальніше про хронологію найбільшої пандемії сучасного світу — у коментарі Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/aKKpE_2Brfs" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • На Рівненщині вже другу добу поспіль перевищений відсоток епідпорогу та рівень госпіталізацій. Через це незабаром область може потрапити у "червону" зону карантину.
  • У Маріуполі двомісячна дитина, госпіталізавана з коронавірусом, померла у лікарні на другу добу. Немовля мало супутні захворювання, які могли вплинути на перебіг хвороби.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04