Останні новини

Тариф на світло: уряд зафіксував ціну та роз'яснив, як сплачувати

Ціна залишиться на рівні тарифу з початку 2021 року.

Кабінет міністрів України продовжив дію тарифу на електроенергію в розмірі 1,68 грн/кВт-год для побутових споживачів до 1 травня 2021 року. Цей тариф діє з січня 2021 року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на постанову уряду.

Читайте також: Тарифи на воду в Україні можуть підвищити

Крім індивідуальних побутових споживачів, фіксована ціна на цей період також застосовується для низки споживачів. Зокрема, такий тариф застосовується в гуртожитках, які розраховуються за ресурс за загальним лічильником в рамках побутових потреб, без урахування фахової та господарської діяльності.

Також фіксований тариф діятиме в багатоквартирних житлових будинках, в тому числі гуртожитках при використанні електроенергії в технічних цілях — наприклад, для роботи котелень, ліфтів, освітлення дворів.

За фіксованою ціною за електроенергію будуть платити дачні, садові, гаражно-будівельні кооперативи на технічні цілі та освітлення. Крім того, до категорії споживачів, які отримують ресурс за фіксованою ціною, віднесені юрособи — власники житла для внутрішньо-переміщених осіб і релігійні організації в частині задоволення побутових потреб.

За наявності двозонних лічильників споживачі оплачуватимуть половину ціни за період з 23:00 до 7:00. 

За наявності тризонних лічильників — 1,5 фіксованої ціни з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00 і 0,4 цієї ціни — з 23:00 до 7:00. У всіх інших часових проміжках оплачується повна вартість.

Нагадаємо:

  • НАК “Нафтогаз України” вже визначилась з цінами на блакитне паливо для прямих клієнтів. Компанія наразі постачає газ приблизно 13% українських домогосподарств.
  • Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, відмовила акціонерному товариству “Укрпошта” в зміні тарифів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04