Останні новини

Тарифи на пологи та медичну допомогу новонародженим зростуть: чого очікувати

Зокрема пологи подорожчають на 2 тисячі гривень.

З 1 квітня в Україні зросте вартість надання медичної допомоги при пологах на 2 тисячі гривень та становитиме 10 382 гривні. Також піднялась у ціні перинатальна допомога.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сторінку Національної служби здоров’я України в Facebook.

Читайте також: Як будуть приймати заявки на отримання допомоги для ФОПів

“У цьому році ми збільшили тариф на надання допомоги при пологах. Тариф визначається як ставка на пролікований випадок і становить 10 382 гривні. Наша мета – безпека матері та дитини”, - йдеться в повідомленні.

За підвищеним коефіцієнтом послугу оплачуватимуть тим медичним закладам, які можуть забезпечити надання комплексних послуг вагітній, породіллі та новонародженому. Тобто мають договір як на надання медичної допомоги при пологах, так і медичної допомоги новонародженим.

На надання медичної допомоги при пологах Національна служба здоров’я законтрактувала 399 медичних закладів. І вони вже отримали понад 1,8 млрд грн.

До безоплатного пакета допомоги при пологах входить: 

  • медична допомога при неускладнених та ускладнених пологах, зокрема, кесаревому розтині; 
  • забезпечення можливості проведення партнерських пологів; 
  • зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральна анестезія; 
  • лабораторні дослідження та інструментальні обстеження у цілодобовому режимі; 
  • інтенсивна терапія матері і новонародженого та забезпечення їхнього цілодобового транспортування, у разі ускладнень; 
  • вакцинація новонародженого, згідно з Календарем профілактичних щеплень; 
  • лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку; 
  • харчування під час перебування у стаціонарі.

Також зросте тариф на надання перинатальної допомоги:

“За надання допомоги дітям, які народились масою тіла до 1500 г, у 2020 році встановили найвищий тариф – 98,5 тис. грн. У першому кварталі 2021 року цей тариф зберігається. З 1 квітня цього року цей тариф зросте. Тариф на медичні послуги з надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках визначається як ставка на пролікований випадок та становить 113 725 гривень за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла до 1 500 грамів та 25 115 гривень за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла 1500 грамів і більше”.

Національна служба здоров’я на надання медичної допомоги новонародженим у складних випадках законтрактувала 121 медичний заклад. Станом на сьогодні, вони отримали понад 1 млрд грн.

Крім того, у цьому році у Програмі медичних гарантій впроваджується новий пакет – “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”.

Нагадаємо:

  • За покупки основних продуктів зі споживчого кошика в Україні та Польщі доведеться заплатити однаково. Але існує розрив у заробітній платі - для придбання їжі в Україні доводиться працювати 2 дні, в той час як у сусідній країні - лише півдня.
  • В Україні варто очікувати підвищення цін на продукти. Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму та індексацією пенсій і зарплат, при тому, що останній рік економіка тільки падає.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04